Čudež Rusov proti Poljski, veliki zmagi Špancev in Švedov

Reprezentance 23. Jan 202221:55 > 23:24 0 komentarjev
Veselje Rusov po izenačujočem golu pred iztekom časa. Foto: REUTERS/Radovan Stoklasa

V drugem delu rokometnega evropska prvenstva se danes znova merijo reprezentance v skupini 2. Na prvi tekmi dne so se Rusi in Poljaki razšli brez zmagovalca (29:29), kar je izid, ki v lovu na preboj v polfinale ne ustreza nikomur. Sledila je pomembna zmaga Švedov proti Nemcem (25:21), ki tako ostajajo v igri za medalje, medtem ko so Nemci po porazu brez možnosti napredovanja. Na večernem derbiju pa je Norveška s 27:22 premagala Španijo. V ponedeljek se nadaljujejo boji v skupini 1.

Nemci so ostali brez možnosti za polfinale. Na teoretičnih so ostali Rusi, ki so se s Poljaki razšli z neodločenim izidom, kar je bila prva točka Poljakov v skupini.

Španci so na začetku derbija povedli z 2:0, nato pa so Norvežani dosegli pet zaporednih zadetkov, nekaj pozneje pa prednost povečali na pet golov razlike (5:10). V 40. minuti so Španci prišli le na gol zaostanka, a Skandinavci so našli odgovor in tekmo mirno pripeljali do konca.

Najboljša strelca tekme sta bila s šestimi goli Sebastian Barhold, ki je zgrešil le en poskus, pri Norveški in Maqueda Peno pri Španiji.

Šok v zadnji sekundi

Rusi so se v izjemno razburljivi tekmi proti sosednji Poljski na koncu veselili točke, čeprav so še tri sekunde pred iztekom časa iz svojega gola pobirali žogo.

Poljaki so namreč, ko je na semaforju pisalo 59:57, dosegli gol za zmago. Vsaj tako se je zdelo v tistem trenutku. Sledila je minuta odmora. Rusi so tri sekunde pred koncem izvajali s sredine igrišča, kakšnih 15 metrov od gola se je dvignil Sergej Kosorotov in na presenečenje vseh zadel za 29:29. Dogajanje v zadnjih sekundah si oglejte v videu.