Dobova za gol boljša od Loke

Rokomet 28. Nov 202019:39 0 komentarjev
rokomet
rokomet

Na tekmi 10. kola slovenske rokometne lige je Dobova v gosteh premagala Loko s 25:24.

V dvorani Poden v Škofji Loki smo spremljali zelo izenačeno srečanje. V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala več kot dveh zadetkov prednosti, po prvih 30 minutah je bil izid izenačen, 12:12.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so s tremi zaporednimi goli prišli do vodstva s 15:12, nato pa so gostitelji zaigrali bolje in z delnim izidom 11:6 in po zadetku Grege Jamnika v 51. minuti vodili s 23:21. Dobova je z zadetkoma Žige Bradeška in Daria Raguža hitro prišla do izenačenja, Loka pa ni in ni mogla zadeti. V 58. minuti je za vodstvo gostov zadel Dean Šešić, ob njegovi izključitvi pa je minuto pred koncem Grega Jamnik izenačil. Odločilni, zmagoviti zadetek je 44 sekund pred koncem s 7 m dosegel Klemen Mlakar. Loka je imela nato napad za izenačenje, vendar je Jure Blaževič ubranil strel Jamniku in zmaga je šla v Dobovo.

Dobova je s 3 zmagami in 6 porazi na devetem mestu prvenstvene lestvice, Loka (3-4) pa mesto pred njo.