Trimo na derbiju razbil Celje

Rokomet 6. Nov 202216:45 > 16:59 0 komentarjev

Rokometaši Trima so na derbiju 7. kroga državnega prvenstva v domači dvorani Celjanom odčitali lekcijo. Štajerce so premagali kar z 31:20 in jim prizadejali prvi poraz v letošnji sezoni. Rokometaši Gorenja Velenja so premagali Krško s 37:24 in vpisali tretjo zmago v nizu. Na drugi sredini tekmi pa je v Dobovi z 29:25 slavil Slovenj Gradec. Na edini sobotni tekmi je Urbanscape Loka z 28:24 ugnala Mariborčane.

Derbi sedmega kroga v Trebnjem se je končal s šesto zmago domačih, ki so tako prekinili niz gostov iz knežjega mesta. Celjani namreč po šestih krogih niso oddali niti točke, tokrat pa so morali priznati premoč bolj razpoloženim rokometašem Trima.

Ti so na lestvici zdaj zaradi boljše razlike v zadetkih preskočili Celjane, ki imajo prav tako 12 točk. Eno manj ima po sedmih krogih tretjeuvrščeno Gorenje Velenje.

Slednji so pričakovano dosegli tretjo zaporedno zmago v ligi NLB in peto skupno. Na drugi strani Krško tudi po sedmem nastopu ostaja brez zmage na dnu razpredelnice. V prvem polčasu ni bilo zaznati, da se v Rdeči dvorani merita ekipi z nasprotnih koncev lestvice. Gostje so igrali hrabro, dovolj čvrsto in učinkovito v napadu, da so tudi zaostanek 8:10 obrnili v vodstvo 12:10 v 25. minuti.

Domači, ki so bili z mislimi očitno že pri sobotnem povratnem obračunu drugega kroga evropskega pokala proti Bregenzu – prvo tekmo doma so dobili s 33:30, so v nadaljevanju vendarle strnili svoje vrste in z bolj agresivno obrambo hitro rešili vse dvome o zmagovalcu. Krško je v prvih dvanajstih minutah drugega polčasa dosegel le en zadetek (23:16), Gorenje pa je drugi del dobilo s 23:9. Najboljši strelec pri Velenjčanih je bil Pipp Urban, za katerega je bila to šele druga tekma v dresu Gorenja v ligi NLB (7 zadetkov), pri Krškem pa je prav tako sedem golov dosegel Marko Sintič.