Krimovke na Češkem do visoke zmage

Liga prvakov 24. Sep 202217:50 0 komentarjev
Krim Mercator

Rokometašice Krima Mercatorja so na tekmi 3. kroga lige prvakinj v gosteh premagale češki Banik iz Mosta z 42:29 (21:13). Za ljubljansko ekipo je to prva zmaga v skupini A po porazih proti romunski Bukarešti in norveškemu Kristiansandu. V naslednjem krogu, 9. oktobra, se bo v Stožicah pomerila z madžarskim Ferencvarosem.

Ljubljančanke so v Chomutovu, ki je le streljaj oddaljen od Mosta, osvojile prvi par točk v tej sezoni v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini. Izbranke črnogorskega strokovnjaka na klopi serijskih slovenskih prvakinj Dragana Adžića so temelje za zmago postavile v prvi polovici tekme, ko so si priigrale devet golov prednosti, nato pa z rutinsko predstavo in brez stresnih trenutkov pripeljale tekmo do srečnega konca.

Krimovke so tekmo odprle z 2:0, a so nato gostiteljice naredile delni izid 4:0 in jim ušle na 2:4. Po uvodni toplo-hladni predstavi so le strnile svoje vrste in z dobro igro v obrambi povsem razorožile domače rokometašice ter jim v 14. minuti ušle na +3 (9:6).

Minuta odmora gostiteljic ni spremenila razmerja moči na igrišču, Ljubljančanke so bile še naprej korak pred njimi. V 18. minuti so podvojile svojo prednost (12:6), najvišjo pa so si priigrale v sami končnici, ko so dvakrat povedle za devet golov (20:11 in 21:12).

Miren zaključek

Slovenske prvakinje v drugi polovici tekme niso igrale na vso moč. Malo je temu botrovala prevelika kakovostna razlika, a tudi dejstvo, da je Adžić dokaj enakovredno porazdelil minutažo med svoje varovanke, ki v nobenem trenutku niso ogrozile prve zmage pred krajšim reprezentančnim premorom v okviru tedna Evropske rokometne zveze (EHF).

Najboljše slovenske rokometašice se bodo v tem terminu dvakrat pomerile z Madžarkami, prva tekma bo 29. septembra v Celju, druga pa 1. oktobra v Ljubljani.

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi v Chomutovu najbolj učinkovita Barbara Lazović s sedmimi goli, Jovanka Radičević, Darja Dmitrijeva in Sara Kovarova so dosegle po šest zadetkov.

Banik Most – Krim Mercator 29:42 (13:21)

Rocknet Arena, gledalcev 1000, sodnici: Christidi in Papamattheou (obe Grčija).

Banik Most: Janssen, Müllnerova, Holanova 8, Striškova, Šutranova 3, Pokorna, Mikulčik 5, Cholevova 1, Eksteinova 2, Smetkova 1, Spone 2, Kroftova, Polakova 1, Kostelna 2, Somionka 1, Mikulaškova 3.

Krim Mercator: Arenhart, Risović, Radičević 6, Stanko 5, Abina, Žabjek, Dmitrijeva 6, Cerovak 1, Klemenčič 2, Ljepoja 1, Varagić 2, Lazović 7, Kovarova 6, Rosiak 1, Markovič 2, Svetik 3.

Sedemmetrovke: Banik Most 3 (3), Krim Mercator 3 (2).

Izključitve: Banik Most 10, Krim Mercator 8 minut.

Rdeči karton: Ljepoja (53.).