Celjani izkoristili spodrsljaj Trima in pobegnili na +6

Rokomet 12. Mar 202221:04 > 21:04 0 komentarjev
Celje se iz Ljubljane vrača s prigarano zmago. Foto: RK Celje Pivovarna Laško/Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 18. krogu lige NLB z zmago pri Slovanu (32:29) izkoristili zgolj remi Trima iz Trebnjega proti Herzu Šmartno (28:28). Na tretjem mestu ostaja Riko iz Ribnice, ki je že včeraj tesno slavil v Škofji Loki (27:26).

Po uspehu v pokalu med tednom v Ribnici so drugouvrščeni rokometaši Trebnjega tokrat doživeli hladen tuš pri Herz Šmartnu in zadnjeuvrščeni ekipi na lestvici oddali točko.

Končnica je bila zelo napeta, ko je moral Slatinek Jovičić zaradi prekrška za dve minuti z igrišča, Rok Ribarič pa je s sedmih metrov zadel za 26:27. Nato je spet povišal Milan Lazarevski, domačim pa je upanje vrnil Maks Sadar. V izdihljajih tekme je Ribarič poskrbel za zasluženo izenačenje.

Pri domačih je s šestimi goli izstopal Andraž Justin, enega manj je dosegel Marin Deković. Pri gostih je bil z 10 goli najbolj učinkovit Gal Cirar.

Celjani so se igrali z ognjem

Neodločen izid pa so izkoristili Celjani, ki so prišli še do osme zaporedne zmage v državnem prvenstvu. Z dvema tekmama več so Trimu pobegnili na šest točk prednosti, tokrat so zanesljivo zmagali pri Slovanu. Po vodstvu z 11:6 so sicer dopustili, da so jih domači ujeli (17:17). A to je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi, čeprav ni veliko manjkalo do presenečenja.

Izbranci Alema Toskića so namreč vodili že s 26:19, a so se Ljubljančani vrnili in po golu Roberta Sankovića v 56. minuti zaostajali le še za gol (29:30). Toda z dvema zadetkoma je odgovoril Stefan Terzić za načrtovani dve točki.

Najboljši strelec na Kodeljevem je bil pri Celju Tim Cokan z devetimi goli, pri domačih je še gol več dosegel Sanković.

Do zmag so v 18. krogu prišli še Dobova, Jeruzalem Ormož, Koper in Gorenje.