Krimovke do pomembne zmage v boju za izločilne boje

Liga prvakov 5. Feb 202218:05 > 18:57 0 komentarjev
Ljubljanska ekipa je drugič v tej sezoni je na kolena položila Kastamonu.

Rokometašice Krima Mercatorja so na današnji tekmi 12. kroga evropske lige prvakinj v Ljubljani premagale turški Kastamonu s 36:28 (18:10).

Ljubljanska ekipa je drugič v tej sezoni je na kolena položila Kastamonu, po zmagi v Turčiji s 24:23 je danes v Sloveniji slavila s 36:28. Naslednjo tekmo bo igrala 9. februarja, ko bo v okviru zaostale tekme 11. kroga gostovala v francoskem Metzu, le tri dni kasneje pa se bo v 13. krogu v gosteh pomerila z zadnjimi zmagovalkami lige prvakinj iz norveškega Kristiansanda.

Izbranke Natalije Derapasko so na današnjem dvoboju proti najslabšim mednarodnim tekmicam v tej sezoni osvojile načrtovani točki in se začasno povzpele na šesto mesto v skupini, ki jim prinaša nastop v osmini finala. Po nepopolnem krogu je v vodstvu Györ z 22 točkami, Kristiansand jih je zbral 16, Metz 14, CSKA Moskva 12, Odense 11, Krim sedem, Sävehof šest, Kastamonu pa je brez točk.

Neenakovreden obračun

Ljubljančanke so vse dvome o tretji zmagi – poleg dveh nad Kastamonujem so premagale in igrale nedoločeno z moskovskim CSKA – razrešile v prvi polovici tekme. Na krilih učinkovite srbske krilne igralke Katarine Krpež-Šlezak, ki je v prvi polovici tekme dosegla devet golov, so se na veliki odmor podale z lepo prednostjo 18:10.

V drugem polčasu se je bolj ali manj nadaljevala igra mačke z mišjo, končni izid zgovorno priča o neenakovrednem obračunu v Stožicah. Končna razlika bi bila lahko še višja, a je Derepaskova priložnost za dokazovanje ponudila manj obremenjenim igralkam v tej sezoni. Ljubljančanke so največ vodile za enajst golov (29:18, 30:19, 33:22 in 34:23).

Poleg Krpež-Šlezakove, ki je na koncu dosegla 13 golov, je bila druga najbolj učinkovita novinka v dresu Krima. Komaj 17-letna Betchaidelle Ngombele je v razmeroma kratki minutaži dosegla štiri zadetke.

“Čestitke turški ekipi za dobro borbo in igro. Vesela sem, da smo zmagali to tekmo, da smo zelo lepo odigrali prvi polčas. Nisem pa zadovoljna z zadnjimi 15 minutami naše obrambe; 45 minut smo odigrali natanko tako, kot smo se dogovorili – disciplinirano v obrambi in napadu. Mislim, da je to razlog za takšen rezultat,” je po zmagi dejala Derepaskova.

“Proti Kastamonu ni lahko igrati. Vesela sem za svojo predstavo danes, še bolj pa, da je ekipa igrala zame. Igrale smo kot eno in že od začetka odlično. Zadnjih 15 minut nam je zbranost res nekoliko padla, vendar je najpomembnejša zmaga. Pozabiti moramo na današnjo tekmo in se takoj osredotočiti na zadnje tri tekme, ki bodo za nas zelo pomembne. Zavedati se moramo, da bo težko in boriti se bo potrebno do konca,” je dodala Krpež-Šlezakova.

Krim Mercator – Kastamonu 36:28 (18:10)

Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodnika: Erdoan in Arsim Vitaku (oba Kosovo).
Krim Mercator: Arenhart, Risović, Radosavljević 2, Jurič 1, Stanko 3, Sercien Ogulin 1, Pineau 2, Žabjek 2, van Kreij 3, Klemenčič, Ljepoja, Varagić 1, Ngombele 4, Gomilar Zickero 1, Krpež-Šlezak 13 (5), Svetik 3.

Kastamonu: Rajčić, Durdu, Radičević 7 (6), Sarikaya, Akalin 1, Aydin 2, Toprak, Iskenderoglu 1, Akgun Goktepe, Caliskan 2, Yilmaz 4, Demircelen 3, Islamoglu, Kovarova 2, Raičević 6.

Sedemmetrovke: Krim Mercator 6 (5), Kastamonu 6 (6).
Izključitve: Krim Mercator 4, Kastamonu 6 minut.