Ose doma do pomembne zmage nad Španci

Evropa 22. Feb 202222:21 0 komentarjev

Velenjsko Gorenje je v sklopu Evropske lige, drugorazrednega rokometnega tekmovanja stare celine, doma z 32:31 porazilo špansko La Riojo.

Odločilen zadetek za ose je v zadnji minuti dosegel Tilen Sokolič, po minuti odmora trenerja Zorana Jovičića pa Špancem ni uspelo zadeti in v Rdeči dvorani se je lahko začelo.

Sokolič je bil z osmimi zadetki tudi najboljši strelec tekme, 7 jih je dosegel Domen Tajnik.

Velenjčane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 1. marca, ko bodo gostili francoski Pauc, zadnjo tekmo v skupini C pa bodo igrali 8. marca v gosteh pri Sävehofu.

V dosedanjem delu je velenjska zasedba v skupinskem delu ob La Rioji premagala hrvaške Nexe Našice ter igrala neodločeno proti francoskemu Paucu, proti Magdeburgu je dvakrat izgubila, po enkrat pa še proti švedskemu Sävehofu, Nexeju in in Logronu.