Pomembna zmaga Celjanov v Kopru

Rokomet 26. Feb 202221:50 > 21:56 0 komentarjev

Rokometaši Kopra so na petkovi tekmi 16. kroga lige NLB izgubili proti Celju Pivovarni Laško s 27:29 (12:13). Tekmo si je v Bonifiki ogledalo približno tisoč gledalcev. Celjani tako ostajajo prvi, drugi so rokometaši Trima, ki imajo odigrani dve tekmi manj, danes pa so premagali Ivančno Gorico. Rokometaši Gorenja so ugnali Dobovo.

Uvodni obračun 16. kroga med vodilno ekipo lige NLB Celjem ter šestouvrščenim Koprom je postregel z izenačeno igro, srečen konec pa je pripadel gostom iz Celja, ki so tako zabeležili 15. zmago in zanesljivo ostajajo na vrhu lestvice pred drugim Trimom iz Trebnjega (dve tekmi manj). Koper bo vsaj do sobotnih tekem ostal na šestem mestu.

Dvoboj je bil ves čas zelo izenačen, nobena od ekip pa si ni priigrala več kot treh golov naskoka. To je Celju uspelo le v uvodnih minutah prvega polčasa, ko je za 3:0 zadel Ante Ivanković. Nato so Koprčani strnili vrste in prvič povedli pri 4:3, na odmor pa so gol prednosti odnesli rokometaši iz knežjega mesta.

V drugem delu sta tekmeca ves časa ostajala skupaj, Koprčani pa so prvič za dva gola na tekmi povedli v 44. minuti, ko je bil za 21:19 natančen Dragan Pavlović. Vodilno moštvo lige se ni dalo in je lovilo domače, do vodstva pa znova prišlo dobrih pet minut pred koncem (26:25). Po zadetku Tilna Strmljana so Celjani povedli za dva gola s 27:25 in nato prednost obdržali do konca dvoboja.

Najboljši strelec tekme je bil s šestimi goli Matevž Žagar iz domače vrste, pet jih je pri Koprčanih dodal Žiga Smolnik, vse s sedmih metrov. Pri gostih iz Celja so po pet golov dosegli Tim Cokan (vse 7-m), Tilen Kodrin in Matic Suholežnik.