Slovenci svoje opravili, pomagali tudi Španci

Reprezentance 17. Mar 202415:04 > 16:44 1 komentar
Slovenija - Bahrajn

Slovenska moška rokometna reprezentanca je zadnji dan olimpijskega kvalifikacijskega turnirja v Granollersu premagala Bahrajn z 32:26. Po zmagi Španije nad Brazilijo je sedaj jasno, da Slovenija potuje v Pariz.

Izbranci Uroša Zormana so na tretji kvalifikacijski tekmi popravili vtis po visokem porazu proti Španiji v petek in zabeležili drugo zmago. Po hladnem začetku tekme so prišli v vodstvo po šestih minutah in ga zatem več niso izpustili iz rok.

Razlika ob polčasu je bila pet golov. V drugem polčasu so po počasnem startu sicer tekmecem dovolili, da so zaostanek zmanjšali na tri, a nato v zadnjih 15 minutah znova prevzeli pobudo. Prvi strelec Slovenije je bil Aleks Vlah z osmimi zadetki, Klemen Ferlin je v vratih zaustavil 12 strelov.

Slovenski rokometaši so se pred tekmo dobro zavedali, da so kakovostnejša reprezentanca in da, če bodo imeli pravi pristop ter pokazali igro, ki jo znajo, z Bahrajnom ne bi smeli imeti težav. A sam začetek ni kazal na to. Vratar Ferlin je sicer z obrambo v uvodnem napadu tekmecev napovedal svoj dober dan, a v napadu slovenska igra ni bila dobra. Slabi streli in napake so Bahrajncem omogočile protinapade, po katerih so hitro povedli s 3:0.

Toda varovanci Uroš Zormana so se še pravočasno zbrali in počasi začeli postavljati stvari na svoje mesto. Po golu Deana Bombača je na semaforju kazalo 12:7, v zadnjo minuto prvega polčasa pa so Slovenci vstopili s prednostjo 17:11. Štiri sekunde pred koncem so Bahrajnci znižali, a razlika pet golov je vseeno omogočala mirno nadaljevanje.

Začetek drugega dela spet ni bil najboljši za slovensko vrsto. Tekmecu so dovolili, da se približa na 15:18, toda občutek je bil, da je le vprašanje časa, kdaj bodo spet ušli na varno razliko, z golom Blaža Janca so znova povedli s 25:19.

Zadnji kanček upanja je Arabcem pri izidu 30:25 štiri minute pred koncem z ubranjeno sedemmetrovko razblinil Urh Kastelic.

Kvalifikacije za OI, Granolles (3. krog)

Bahrajn – Slovenija 26:32 (12:17)

Španija – Brazilija 28:26 (14:14)