Nemcem sosedski derbi, Madžari ohranili upanje

Reprezentance 16. Jan 202220:40 0 komentarjev

Nemška rokometna reprezentanca je že v drugem delu rokometnega evropskega prvenstva 2022. V Bratislavi so Nemci danes v skupini D ugnali Avstrijce s 34:29 in dosegli še drugo zmago. Pomembno zmago pa so v Budimpešti v skupini B dosegli Madžari, ki so z 31:30 ugnali Portugalce in ohranili možnosti za nadaljevanje.

Nemci so imeli na turnirju, ki ga gostita Slovaška in Madžarska, z Avstrijci nepričakovano veliko dela. Varovanci Aleša Pajoviča so dodobra izkoristili odsotnost Juliusa Kühna in presenetljivo celo dobili prvi polčas s 16:15. Izredno razpoložen pa je bil tudi 39-letni avstrijski vratar Golub Doknić, ki je ubranil dve sedemmetrovki.

V drugem delu so Avstrijci zdržali do 40. minute (20:20), nato so varovanci Alferda Gislassona povedli za tri, Avstrijci so se še približali na 25:26, v končnici pa ostrega ritma niso zdržali. Za Nemčijo je devet golov dosegel Timo Kastening, za Avstrijo pa prav toliko Sebastian Frimmel.

Madžari so po nepričakovanem porazu z Nizozemci vendarle obdržali možnosti za drugi del tekmovanja. V izredno izenačenem srečanju je gostiteljem turnirja obe točki le nekaj sekund pred koncem zagotovil Dominik Mathe, tik pred tem je za Portugalsko zadel Daymaro Salina Amador in poskrbel za izenačenje.

Mathe je bil z osmimi goli tudi najboljši strelec tekme, pri Portugalcih je kar trojica dosegla po pet golov. Madžare zdaj za konec predtekmovanja čaka še obračun z Islandci.