Švedi do polfinala po trilerju proti Norveški

Reprezentance 25. Jan 202222:54 > 26. Jan 2022 11:47 0 komentarjev

Na evropskem prvenstvu v rokometu sta se Danski v polfinalu pridružila še Španija in Švedska. Španci so proti Poljakom zmagali le z golom razlike, Švedi pa so po izvrstnem zaključku porazili Norveško. Ta se bo borila za peto mesto. Kdo bo njihov nasprotnik in kdo bo še zadnji polfinalist, bo znano jutri.

Španci so se proti ekipi, ki je doslej v skupini osvojila le točko, mučili. Začetek sicer ni kazal na to, saj so si hitro priborili štiri gole prednosti (6:2). A Poljaki se niso dali, tekmecem so ves čas dihali za ovratnik, nekajkrat izenačili, v prednosti pa niso bili nikoli. V zadnji minuti so imeli dvakrat priložnost, da bi iztržili točko, a se je dvakrat izkazal španski vratar Rodrigo Corrales.

Agustin Casado in Ferran Sole sta pri zmagovalcih zbrala štiri zadetke, Corrales je imel osem obramb. Arkadiusz Moryto je bil s šestimi goli najboljši strelec Poljske.

Švedska do preobrata

Junak tekme je bil Valter Chrintz, ki je bil s stoodstotnim izkupičkom strelov najboljši strelec švedske reprezentance, bil pa je tudi strelec zadnjega gola 15 sekund pred koncem tekme, uspešen je bil s sedmih metrov. Norvežani so imeli nato še priložnost za izenačenje in napredovanje, toda Sander Sagosen je štiri sekunde pred koncem zadnji strel na tekmi zgrešil.

Norvežani so vodili praktično vso tekmo. Malo pred koncem prvega dela je njihova prednost znašala šest golov, še dobrih šest minut pred koncem so vodili za štiri. Toda do konca niso več dosegli gola, Švedi pa pet, kar je zadostovalo za njihovo nepopisno veselje po zvoku sirene.