Krimovke na Madžarskem prejele 40 golov

Evropa 19. Jan 202220:54 > 20:58 0 komentarjev
Krimovke so na Madžarskem doživele hud poraz.

Rokometašice Krima Mercatorja so v vnaprej odigrani tekmi 13. kroga lige prvakinj v gosteh izgubile proti Györu s 27:40 (14:22). V nedeljo jih v 11. krogu čaka še gostovanje v Metzu.

Madžarke so tudi po dvoboju s Krimom stoodstotne v skupini B, na desetih tekmah so desetkrat zmagale. Tokrat so zmagovalca odločile praktično že v prvem polčasu, resnejši odpor Ljubljančank je v njem traja približno do polovice prvega dela igre.

Ljubljanska ekipa, ki je šesta med osmimi v skupini B, tako ostaja pri petih točkah. Proti moskovskemu CSKA je osvojila tri od štirih možnih točk, v gosteh je premagala še turški Kastamonu, na tekmah proti Kristiansandu, Metzu, Sävehofu ter po dvakrat proti Odenseju in Györu pa je ostala praznih rok.

Začele so dobro, potem pa …

Krimovke so tekmo dobro začele in povedle z goloma Andree Lekić in Valentine Klemenčič. Čeprav je favorizirana domača zasedba hitro prevzela pobudo in prešla v vodstvo, so Ljubljančanke vztrajale in držale korak z njo.

Ob izključitvi Klemenčičeve pa so Madžarke z dveh pobegnile na štiri gole prednosti 12:8 in 13:9, pri tem je tri od štirih golov prispevala danska leva zunanja igralka Anne Mette Hansen.

Minuta odmora ni pomagala k ustavitvi naleta pisane domače zasedbe, saj je ta v 21. minuti vodila že s 17:11, par minut zatem pa že z 18:11. Vratarka Laura Glauser je domačinkam v 27. minuti priigrala bržčas že odločilno prednost, ko je zadela za 20:12.

Na polčas z osmimi goli zaostanka

Pred koncem polčasa so gostiteljice povedle tudi za devet, na glavni odmor pa so nesle gol manj prednosti.

V drugem delu se razmerje moči ni spremenilo, domače igralke so gostje držale na varni razdalji, Reka Csenge Fodor pa je v 41. minuti poskrbela za novo najvišjo prednost (28:18). Pozneje je razlika narasla po treh zaporednih golih Hansnove narasla tudi na 14 golov, največja prednost pa je znašala 17 golov.

Pri Györu sta bili s po osmimi goli najboljši Hansnova in Elena Pintea, pri Krimu pa s po petimi Lekićeva in Alja Varagić.

Györ – Krim 40:27 (22:14)

Arena Audi, gledalcev 2547, sodnici: Vranes in Wenninger (obe Avstrija).

Györ: Glauser 1, Ogonovszky, Blohm 1, Schatzl 4, Dale 5, Hansen 8 (3), Sztankovics 2, Ryu 2, Oftedal 1, Solberg, Kristiansen 2, Fodor 3, Nze Minko 3, Hafra, Pintea 8, Desepotović.
Krim: Radosavljević, Jurič 3, Stanko 3, Sercien Ugolin, Pineau 4, Žabjek 1, Arenhart, Posavec 1, Klemenčič 3, Ljepoja, Varagić 5 (1), Ngombele 2, Gomilar Zickero, Risović, Lekić 5, Svetik.

Sedemmetrovke: Györ 4 (3), Krim 1 (1).
Izključitve: Györ 4, Krim 6 minut.