Krimovke na Norveškem doživele najvišji poraz v tej sezoni

Evropa 12. Feb 202217:55 > 20:05 0 komentarjev
Po presenečenju v Franciji so bile Krimovke tokrat brez moči.

Rokometašice Krima Mercatorja so na današnji tekmi 13. kroga evropske lige prvakinj na Norveškem izgubile proti Vipersu iz Kristiansanda z 20:37 (9:17). Ljubljanska ekipa bo zadnjo tekmo v skupini B igrala 20. februarja, ko bo gostila švedski Sävehof.

Krimovke so sredi tega tedna prijetno presenetile in na zaostali tekmi 11. kroga v Franciji iztržile neodločen izid proti tekmicam iz Metza. Na današnji tekmi rednega kroga niso bile kos lanskim zmagovalkam lige prvakinj, v Kristiansandu so doživele najvišji poraz v tej sezoni.

Ljubljanska ekipa je po nepopolnem predzadnjem krogu na šestem mestu, ki ji prinaša nastop v osmini finala. Pred švedskim Sävehofom, ki bo v nedeljo gostil vodilni in dosedanjem delu lige prvakinj 100-odstotni Györ, ima dve točki prednosti.

Ob pričakovanem scenariju – nedeljski zmagi Györa na Švedskem – bo usoda slovenske ekipe znana 20. februarja, ko se bo pomerila s Sävehofom, na njej pa si ljubljanska ekipa ne sme privoščiti poraza. V primeru enakega števila točk bo napredovala skandinavska zasedba, ki je že na prvi tekmi premagala Krim z 29:28.

Stik izgubile po desetih minutah

Izbranke ljubljanske trenerke Natalije Derepasko so bile na današnji tekmi le v uvodnih desetih minutah konkurenčne tekmicam iz Kristiansanda, po izidu 5:6 pa so povsem izgubile rdečo nit v svoji igri. Njihove težave so Norvežanke znale izkoristiti, med 12. in 20. minuto so naredile delni izid 6:0 in povedle z 12:5, v prvi polovici tekme pa so si nato nekajkrat priigrale prednost devetih golov (15:6, 16:7 in 17:8).

V drugem polčasu se je prepad med ekipama še bolj povečal. Končni izid zgovorno priča o nemoči Krima, ki si je največji zaostanek pridelal v končnici dvoboja, ko je trikrat zaostal za 17 golov.

Pri Krimu je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Katarina Krpež Šlezak z osmimi goli, Nataša Ljepoja je dosegla pet zadetkov. Pri gostiteljicah je blestela slovita Katrina Lunde, 41-letna norveška vratarka je zbrala kar 15 obramb.

“Ne vem, kaj se je danes zgodilo. Ja, za nami je kar nekaj težkih tekem in po sredini tekmi smo potovali praktično celo noč. To ne sme biti izgovor, Vipers je odigral odlično tekmo in ni nam ponudil možnosti, da bi ga ustavili,” pa je po dvoboju dejala Nataša Ljepoja.

Kristiansand – Krim 37:20 (17:9)

Aquarama Kristiansand, gledalcev 1036, sodnika: Panayides in Andreou (oba Ciper).

Vipers Kristiansand: Pedersen, Eriksson, Lunde, Dahlum 1, Mork 4, Gullden 5 (4), Hoeve, Hesselberg 1, Tchaptchet Defo, Dahl 7, Tomac 3, Tomiri, Naes Andersen 4, Debelić 5, Knedlikova 2, Jerabkova 5.
Krim Mercator: Arenhart, Risović, Radosavljević 1, Stanko 3, Sercien Ugolin, Pineau, Žabjek, van Kreij 1, Klemenčič, Ljepoja 5, Varagić, Ngombele, Gomilar Zickero, Krpež-Šlezak 8 (4), Lekić 2, Svetik.

Sedemmetrovke: Vipers Kristiansand 5 (4), Krim Mercator 5 (4).
Izključitve: Vipers Kristiansand 6, Krim Mercator 8 minut.