Velenjčani zanesljivo v osmino finala evropskega pokala

Evropa 11. Dec 202219:56 0 komentarjev
Pipp Urban, foto: RK Gorenje Velenje.

Rokometaši Gorenja iz Velenja so se uvrstili v osmino finala evropskega pokala. Na povratni tekmi 1/16 finala so sicer v Beogradu izgubili s Partizanom s 27:29 (16:14). A zaradi visoke zmage prejšnji teden na prvi tekmi v Velenju z 28:20 napredovanje ni bilo ogroženo.

Velenjski rokometaši so brez težav napredovali v evropskem pokalu. Levji delež naloge v tem krogu so opravili že doma, ko so bili za razred boljši tekmec in si pred povratno tekmo priigrali osem golov naskoka. Danes so to prednost brez težav zadržali, dolgo je kazalo, da bodo dobili tudi drugo tekmo, a je dvoboj v končnici pripadel Partizanu.

A razen prestižnega pomena uspeh Beograjčanov ni imel večje teže, saj so v seštevku obeh tekem še vedno zaostali za šest zadetkov.

Najboljši strelec pri velenjski ekipi je bil Tilen Sokolič s petimi goli, Domen Tajnik, Urban Pipp, Matic Verdinek in Peter Šiško so bili uspešni po štirikrat. Vratar Emir Taletović je končal pri 15 obrambah.

Velenjčani so začeli odločno in tekmecem pokazali, da kljub zmagi na prvi tekmi razmišljajo še o eni. Večji del prvega polčasa so imeli dva ali tri gole naskoka, nazadnje pri 16:13 tik pred koncem.

A v nadaljevanju so odločneje zaigrali tudi domači. Slovensko ekipo so ujeli pri 17:17, potem pa je sledilo daljše obdobje, ko je bila razlika en gol za goste ali pa je bil izid izenačen. V 53. minuti je Partizan prvič na tekmi povedel (23:22), nato so bili Velenjčani tisti, ki so morali tekmece loviti. Ob koncu pa je domačim uspelo priti do dveh golov naskoka (27:25) in s takšno razliko so tekmo tudi končali, njihov najboljši strelec je bil Nikola Zečević z osmimi zadetki.

“Najbolj pomembno je, da smo kljub porazu izpolnili cilj in napredovali v naslednji del tekmovanja. Tekmo v Beogradu smo odigrali slabo, predvsem v obrambi, saj smo prejeli preveč zadetkov. Ostaja grenak priokus, a veseli smo napredovanja med najboljših 16 ekip evropskega pokala,” je za spletno stran kluba dogajanje ocenil Šiško.