Kiel po dobrem začetku Celja do lahke zmage

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 3. krogu skupinskega dela lige prvakov doživeli še tretji poraz. V Zlatorogu je tokrat s 35:24 slavil Kiel.

Tekmo v Celju si je ogledalo 350 navijačev, ki so prvič po izbruhu koronavirusa s tribun vzpodbujali pivovarje. Slovenski prvaki so tekmo odlično začeli in izkoriščali obrambe Miljana Vujovića. S hitrimi protinapadi so slovenski prvaki povedli s 6:1 in Nemce prisilili v minuto odmora.

Kiel se je nato predramil in s čvrsto obrambo zaustavil Celje. Nemci so še pred koncem prvega polčasa z delnim izidom 6:0 povedli. Gostitelji se niso predali in na začetku drugega polčasa vendarle našli rešitve v napadu, a je Kiel demonstriral svojo moč in brez popuščanja prišel do visoke prednosti. Slednja je tik pred koncem narasla celo na 12 golov.

V dresu Celja je štiri gole dosegel Kristjan Horžen, pri Kielu pa jih je šest vpisal Hendrik Pekeler. Celjani bodo znova na delu 14. oktobra, ko odhajajo na težko gostovanje k Veszpremu.