Celjani dobili dvoboj najboljših minule sezone

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Na sobotnem derbiju 7. kroga Lige NLB so rokometaši Celja Pivovarne Laško nadaljevali zmagovalni niz. Na obračunu najboljših ekip minule sezone so v domači dvorani s 35:29 odpravili Riko Ribnico. Novega uspeha se veselijo tudi v Velenju, kjer so bile ose po preobratu s 33:29 boljše od Jeruzalema.

Povezano

Celjski rokometaši so dosegli šesto zmago, po njej so se po številu točk izenačili s Trebanjci, zavoljo boljše razlike v golih pa znova zasedli vrh prvenstvene lestvice. Tako Celjani kot Trebanjci imajo edini 100-odsoten izkupiček v dosedanjem delu Lige NLB, ki jo spremljajte na programih Sportkluba.

Uvodne minute v praznem Zlatorogu so minile v znamenju gostujočih igralcev iz dežele suhe robe, ki so povedli s 4:2, a so izbranci celjskega trenerja Tomaža Ocvirka hitro strnili svoje vrste in stvari postavili na pravo mesto. Domači rokometaši so predvsem sijajno zaigrali sredi polčasa, ko so povedli za štiri gole (14:10), to prednost pa z manjšimi padci v svoji igri zadržali vse do konca prvega dela tekme (18:14). Štajerska zasedba v drugem polčasu ni blestela, a najbolj enakovredno tekmico iz minulih sezon, ki v tej sezoni kaže toplo-hladne predstave in ima po šestih tekmah 50-odsoten izkupiček, je vseskozi imela pod nadzorom.

Hitro si je priigrala pet golov prednosti (19:14), najvišjo prednost pa si je priigrala v sami končnici osrednje tekme 7. kroga lige NLB in zasluženo vpisala še šesti par točk v tej sezoni. Celjska ekipa je največ vodila za osem golov (33:25, 34:26 in 35:27). V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Josip Šarac z desetimi in Gal Marguč s sedmimi goli, v ribniški pa je Uroš Miličević dosegel šest, Tilen Strmljan in Brin Cimerman pa po pet zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ribniška pa bo gostila Gorenje Velenje.

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško:
“Po visokem porazu v Veszpremu je bila ta tekma zelo težka. Riko Ribnica je prebujena, željna dokazovanja po nekaj neuspehih. Imeli smo kontrolo nad tekmo, a v obrambi nismo imeli globine, ena na ena in dva na dva smo delali preveč napak. Kljub temu fantom ne morem veliko očitati, borili so se, imeli željo. V napadu smo se držali dogovorov in zasluženo zmagali. Je pa to derbi in takšne tekme niso lahke, zato mi je žal, da smo znova v obdobju, ko z nami ni navijačev. Vem, da nas podpirajo tudi od doma, na podporo pa nas vedno znova opomni tudi pogled po tribunah, ko vidimo na sedežih zapisana imena vseh tistih, ki bi želeli biti z nami. To nas hrabri, zato se držimo vseh predpisanih ukrepov, da se bomo lahko hitro znova skupaj v živo.”

Damjan Škaper, trener Rika Ribnice:
“Poznajo se nam težave, nekatere poškodbe in bolezni, sem pa zadovoljen, saj smo se držali tistega, kar smo se dogovorili. Uspevalo nam je držati korak, na koncu pa malce zmanjkalo moči. Nismo bili več tako osredotočeni, Celje pa je izkušeno in močno, da je to izkoristilo, potem pa je težko loviti. Mi je pa všeč, da smo to razliko uspeli potem držati, kar pomeni, da napredujemo.”

V Rdeči dvorani je Ormož prvi polčas proti Gorenju dobil s 15:14, v drugem delu pa so domači vendarle uspeli streti odpor gostov in slaviti s 33:29. Že v petek je trebanjski Trimo na gostovanju v Izoli zanesljivo vpisal šesto zmago (41:26) na prav toliko tekmah v Ligi NLB, s četrtim uspehom pa se po gostovanju na Kodeljevem proti Slovanu (22:23) lahko pohvalijo rokometaši iz Slovenj Gradca. (vir: rokometna-zveza.si)