Krimovke v Romuniji daleč od uspeha

Facebook

Rokometašicam Krima Mercatorja v uvodni tekmi nove sezone Lige prvakinj ni uspelo presenečenje, saj se iz Bukarešte vračajo z visokim porazom 30:18.

Krimovke so tekmo začele dobro in povedle z 2:0, a so nato domačinke dosegle štiri zadetke zapored in v nadaljevanju le še stopnjevale tempo. Krimovke jim niso bile kos ne v obrambi ne v napadu, tako da se je prednost Romunk le še stopnjevala. Ob polčasu je semafor kazal 15:7.

Facebook

Nadaljevanje ni spremenilo razmerja sil na rokometnem igrišču. Bukarešta je bila za razred boljša v vseh elementih igre. Po protinapadu Isabelle Gullden v 40. minuti je semafor kazal že +10 (20:10). Kljub visoki prednosti romunske prvakinje niso prav nič popuščale. Marit Frafjord je v 52. minuti povišala na +13 (28:15), na koncu pa je razlika znašala 12 golov.