SEHA: Velenjčani z lahkoto čez Meškov Brest

Getty Images

Velenjski rokometaši so na preloženi tekmi Lige SEHA dosegli peto zmago v tem tekmovanju in tako poskrbeli, da bodo novo leto pričakali na petem mestu. Meškov Brest je v Velenju padel s 37:28.

Gostitelji so bili v Rdeči dvorani boljši nasprotnik in skozi vso tekmo vodili. Meškov Brest je sicer doživel šele četrti poraz, kljub temu pa ostaja na četrtem mestu. Na vrhu je še neporaženi Vardar.

Velenjčani so v prvem polčasu leteli po igrišču in osupnili favorizirane goste. V 19. minuti so povedli z 11:7, z odlično igro tako v obrambi kot v napadu, pa do polčasa ušli na 20:13.

Tudi na začetku drugega dela so bili gostitelji neverjetni, ob slabi igri gostov pa je v vratih Velenja blestel Klemen Ferlin. Domači so v 39. minuti vodili že za deset zadetkov in hitro odločili srečanje. Najvišja prednost na tekmi je bila sicer 14 golov.

Najboljši strelec pri Velenju je bil z osmimi zadetku Matic Verdinek, Ferlin pa je tekmo končal s kar 15 obrambami.