Velenjčani po ligaškem porazu izpadli še iz pokala

Aleš Fevžer

Rokometaši Gorenja iz Velenja so z nastopi v Pokalu Slovenije presenetljivo končali že v četrtfinalu. S 33:29 jih je izločil Jeruzalem Ormož.

Velenjčani, ki so razočarali že v 1. krogu Lige za prvaka v 1. NLB Ligi, ko jih je doma ugnal Koper (25:29), so tako prejeli novo bolečo zaušnico in ostali brez polfinala, kamor sta se že pred tem uvrstila Koper 2013 in Krka.

Gostitelji so tekmo odlično začeli in hitro povedli s +4. Pomagala ni niti minuta odmora trenerja Gorenja Željka Babića in vinarji so po golu Roka Žurana povedli z 11:6. Sledil je strelski mrk domače ekipe, ki so ga Velenjčani izkoristili in z delnim izidom 6:1 izenačili na 12:12. Sledile so izečanene minute, prvi polčas pa se je po uspešno izvedeni sedemetrovki Bojana Čudiča končal s 17:16.

Tudi drugi del so bolje začeli rokometaši Ormoža in hitro povedli s +4, v 43. minuti pa je Čudič poskrbel za najvišjo vodstvo na tekmi (26:19). Gostje niso našli odgovora na izjemno obrambo nasprotnika in doživeli boleč poraz.