Celjani suvereni, Gorenje nemočno v Ribnici

Twitter, RK Celje

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. krogu končnice za prvaka s 35:29 odpravili Krko, medtem ko je Ribnica zadala nov udarec Gorenju.

Velenjčani so napovedali močno zmanjšanje proračuna v naslednji sezoni, že letos pa bodo očitno močno zaostali za pričakovanji navijačev, saj so po porazu v Ribnici v 4. krogu končnice za prvaka že ostali brez možnosti za naslov.

Domači so prvi polčas dobili z zadetkom prednosti (12:11), v drugem pa že na začetku hitro prišli do prednosti štirih zadetkov (18:14), nato pa srečanje mirno pripeljali do konca (29:24).

Aktualni prvaki iz Celja so ležerno začeli srečanje proti Krki, ki je po desetih minutah vodila s 7:2. Pivovarji so se v nadaljevanju le zbrali in že na odmor odšli s tremi zaddetki prednosti (17:14). Celjani so v ddrugem polčasu brez večjih težav zadržali prednost in se veselili nove zmage.