Ribničani do zgodovinske zmage proti Celju

Facebook

Rokometaši Riko Ribnice ostajajo edina neporažena ekipa državnega prvenstva. V derbiju 4. kroga so po dramatični končnici ugnali Celje Pivovarno Laško. Ribničani se veselijo zgodovinske zmage, saj so Celjane namreč sploh prvič premagali v državnem prvenstvu.

Celjani so po skoraj treh dolgih letih doživeli prvi poraz v državnem prvenstvu. Ribnica jih je v domači dvorani pred 800 gledalci ugnali z 22:21 (11:13). Po zaostanku 17:20 kakšnih pet minut do konca je sledil silovitz finiš črno-belih.

Rok Setnikar in David Kovačič sta s po dvema zadetkoma in delnim izidom 4:1 zaostanek spremenila v vodstvo za gol, za goste je še enkrat izenačil Gal Marguč.

V zadnjem napadu sje nekaj sekund pred koncem zadel David Kovačič, Celjani so v zadnjem poskusu najprej zahtevali minuto odmora, potem pa izpeljali zadnjo akcijo v treh sekundah, a je žoga končala visoko prek gola.

Prav Kovačič je bil s sedmimi goli najboljši strelec domačih, pri gostih jih je pet dosegel Josip Šarac.