Celjani praznih rok iz Zagreba

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 7. krogu Lige prvakov v Zagrebu izgubili s 24:22. Slovenski prvaki so ves čas zaostajali za najboljšim hrvašim klubom.

Da bo Celje Pivovarna Laško iz Zagreba težko odšla s polnim izkupičkom, je postalo jasno že po uvodu. Domači so povedli s 4:1, nato s 6:2 in celjskega trenerja Tomaža Ocvirka prisilili, da je vzel minuti odmora. Pivovarji so se nato uspeli nekoliko približati, a so jim Zagrebčani vsakič znova pobegnili. Po zadetku Williama Accfambrayja je bilo ob polčasu 11:9 za Zagreb.

Tudi v drugem polčasu je bila podobna slika. Domači so vseskozi imeli rahlo prednost, Celjani pa so vedno znova poskušali ujeti priključek. V 43. minuti so Zagrebčani vodili s 17:12 pa so se pivoarji znova uspeli vrniti le na zadetek zaostanka (21:20). Gregor Potočnik je nato Zagreb znova odlepil na dva zadetka prednosti, Celjani so bili na drugi strani neuspešni, Arbem Qerimi pa je zadel za 24:21 in dokončno odločil srečanje.

Pri Zagrebu je bil s šestimi zadetki najbolj učinkovit Zlatko Horvat, pri Celju je Branko Vujović dosegel pet golov.