Močna Danska v velikem stilu do prve svetovne krone!

Rokomet ostalo 27. Jan 201918:12 > 18:58
Phil Walter, Getty Images

Rokometna reprezentanca Danske je prvič v zgodovini postala svetovna prvakinja v rokometu. Danes so v velikem finalu povsem nadigrali Norveško in slavil z 31:22.

Danska rokometna reprezentanca je z današnjo zmago v velikem finalu proti Norveški postala prvič v svoji zgodovini najboljša na svetu.

V velikem finalu so na dokaj enostaven način ugnali Norveško z 31:22. Veliko dela so opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 18:11. V drugem polčasu so držali prednost in lahko že dokaj hitro začeli slaviti osvojeni naslov svetovnih prvakov. S tem so prekinili serijo dveh zaporednih naslovov Francije.

Mikkel Hansen je za zmagovalce dosegel sedem zadetkov. Na drugi strani je bil Jöndal natančen desetkrat.

Galski petelini so letos osvojili bronasto medaljo, saj so v boju za tretje mesto s 26:25 premagali Nemčijo.