Četrti poraz Celjanov v Ligi Seha

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Rokometaši Celja so na 7. tekmi v Ligi Seha izgubili proti Meshkovu Brestu in tako doživeli četrti letošnji poraz v regionalni ligi. Beloruski prvaki so zmagali s 36:29.

RK Celje Pivovarna Laško

Gostitelji so bili boljši skozi vso srečanje. Prvič so za štiri zadetke povedli že sredi prvega polčasa, a se je Celjanom v 17. minuti še uspelo približati na gol zaostanka. Do preobrata ni prišlo in Meshkov Brest je do konca polčasa izkoristil napake Pivovarjev, ki so po koncu prvega dela zaostali za 6 zadetkov (18:12).

Drugi polčas so bolje začeli slovenski prvaki, ki so hitro dosegli dva zadetka, a je Meshkov takoj odgovoril in v 33. minuti ponovno povišal prednost na +5. Celjani so v napadu postajali vse bolj nestprni, vedno bolj so poskušali s hitrimi zaključki in po nepotrebnem izgubljali žoge. Ob napakah v napadu je pešala tudi obramba gostov, ki ni bila trdna, zato so domači dvakrat vodili s kar osmimi zadetki prednosti. Domači so tudi v drugem polčasu dosegli 18 zadetkov, tako da je bil končni rezultat 36:29 za Meshkov Brest. Najboljši pri Belorusih je bil Sergej Šilovič s šestimi zadetki, pri Slovencih pa Blaž Janc, ki je bil s sedmimi goli tudi prvi strelec srečanja.

V soboto Celjane čaka tekma Lige prvakov. Naši prvaki odhajajo na gostovanje k aktualnim evropskim prvakom Kielcam.