Celjanom je za presenečenje zmanjkalo moči

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. krogu Lige prvakov izgubili na Poljskem. Aktualni evropski prvaki iz Kielc so bili boljši z 31:23.

Getty Images

Celjani so v tekmo krenili odločno in na krilih Blaža Janca prvič povedli pri rezultatu s 3:2. Dobro je tekmo začel tudi Litovec Povilas Babarskas, ki je v 9. minuti povišal na 5:3. Celjani so bili v obrambi zelo agresivni in niso dopuščali lahkih golov. Nerešljiva uganka je bil le Karol Bielecki, ki je do rezultata dosegel štiri od prvih petik zadetkov domačih. Naše prvake je pri izidu 7:5 presekala druga izključitev Vida Poteka, a Poljaki številčne premoči niso znali vnovčiti.

Do konca polčasa so pivovarji igrali sproščeno in poletno, v obrambi pa so še naprej bili čvrsti. Zadnjič so vodili pri 13:12, ko je zadel Mlakar, potem pa so Poljaki dodali na plin in polčas dobili s 16:15. Najboljša strelca sta bila Bielecki in Janc, ki sta dala vsak po pet golov.

Na začetku drugega dela je vratar Urban Lesjak ubranil dve sedemmetrovki, Tilen Kodrin pa je znižal na 17:16. Celjani so imeli kar nekaj napadov za izenačenje, a se je razbranil vratar Kielc Filip Ivić. Nato so slovenskim rokometašem pošle moči. Imeli so vse več težav v napadu in v 47. minuti so domači povedli s 24:18. Domači so z lahkoto zadržali prednost in vpisali novo zmago.