Slovenci v drugem polčasu le strli Švicarje

Getty Images

Slovenska rokometna reprezentanca je kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2018 na Hrvaškem začela z zmago. V Velenju je padla Švica, ki je v prvem polčasu pokazala zobe, a so na koncu Slovenci zanesljivo zmagali z 32:27.

Slovenci so dobro odprli tekmo in hitro povedli z dvema zadetkoma prednosti (3:1). Veliko je bilo dobrih akcij na krožnega napadalca Mateja Gabra, ki je na uvodu dosegel dva gola in izsilil še sedemmetrovko.

Švicarji so se hitro pobrali in izkoristili nekaj slabih slovenskih napadov. V vratih Švice je blestel Nikola Portner. Slovenci so po golu Henigmana povedli s 6:5, nato pa so sledile črne minute. Poškodoval se je Gaber, kar se je najbolj poznalo pri igri v obrambi. Do konca prvega dela so Slovenci storili občutno preveč napak in po polčasu je na semaforju pisalo 15:12 za Švico.

Tudi drugi del so bolje začeli gostje, Slovence pa je presekala še tretja izključitev in rdeči karton Blaža Blagotinška. Nato pa se je četa Veselina Vujovića le prebudila in zaigrala bolje. Matevž Skok je v vratih nanizal nekaj obramb in omogočil nekaj lahkih protinapadov, ki so stopili prednost gostov. Na 21:21 je izenačil Tilen Kodrin in Švica se ni več pobrala. Slovenci so zaigrali veliko bolje v napadu in v 52. minuti vodili s 5 goli prednosti ter tekmo mirno pripeljali do konca. Najboljši strelec pri naših je bil s 5 zadetki Blaž Janc, pri Švicarjih pa s 6 Liniger. Slovenska reprezentanca bo naslednjo tekmo odigrala v nedeljo ob 16:00, ko se bo v Lizboni pomerila s Portugalsko.