Pick Szeged premočan za Celjane

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu Lige prvakov proti madžarskemu Pick Szegedu doživeli četrti poraz v skupinskem delu tekmovanja. V Zlatorogu so izgubili s 25:31.

V prvih minutah smo videli precej raztrgano igro, obe ekipi sta delali veliko napak, kar je razlog, da je še v 6. minuti na semaforju pisalo le 1:0 za Pick Szeged. Prvi gol za Celjane je dosegel Luka Žvižej, takrat so Madžari vodili s 3:1. Do rezultata 5:5 sta za slovenske prvake zadevala le Žvižej in Gal Marguč.

Tudi nadaljevanje 1. polčasa je bilo izenačeno. Pick je povedel z 9:7, a so se Celjani hitro vrnili. Na glavni odmor ob polčasu so se z golom prednosti odpravili gostje (16:15).

V 2. polčasu je Pick počasi lomil Celjane. Obe ekipi sta dobro igrali v obrambi, a v napadu delali preveč napak. Madžarski podprvak je v 39. minuti z golom Staša Skubeta povedel za 20:18, gostje pa prednosti niso več izpustili z rok. Prvič so s +3 povedli v 44. minuti, ko je zadel nekdanji “Celjan” Sergej Gorbok. Pomagale niso niti minute odmora Branka Tamšeta, ki je v drugem polčasu napravil menjavo v vratih. Ivana Gajića je zamenjal z Urbanom Lesjakom.

V zadnjih desetih minutah so pivovarji želeli ujeti priključek, a so imeli gostje odgovor na vsako njihovo potezo. Igralci Picka so bili fizično močnejši, kvalitetnejši in so na koncu izkoristili tudi svoje izkušnje ter zanesljivo zmagali s z 31:25.

Urban Lesjak je po tekmi povedal: “Močno smo si želeli zmage. V uvodu tekme sta obe ekipi več pozornosti namenjali taktiki, kot sami hitrosti napada, na koncu pa se je izkazalo, da je to bolj odgovarjalo Picku iz Szegeda, ki nas je dobro prebijal v igri dva na dva. Nekajkrat smo pokazali našo hitro igro in z lahkoto prišli do gola, a tega je bilo premalo za zmago nad Pickom. Bilo je tudi nekaj vrzeli v naši obrambi, ekipa našega kova si ne bi smela dovoliti, da nas tekmec na isti način preigrava v obrambi.”

Za Pick igrajo kar trije Slovenci, Skube in Mario Šoštarič sta se uspela vpisati med strelce, še vedno rahlo poškodovani Matej Gaber, pa je ostal brez zadetka. Šoštarić je ocenil, da so si gostje zmago zaslužili: “Tekma je bila zelo težka, od Celjanov smo bili na vsakih deset minut boljši za gol. Tekma bi se lahko obrnila tudi v korist Celja, ki je v preteklosti že uprizoril nekaj tovrstnih preobratov. Na to smo se temeljito pripravili ter z ekipno igro, v kateri je sodelovalo vseh 16 igralcev, slavili v Zlatorogu.”

Celjane v naslednjem krogu, v soboto, 19. novembra čaka gostovanje pri Meškovu iz Bresta, v torek pa jih čaka derbi z Gorenjem v Ligi Seha.

Celjani bodo v naslednjem krogu, v soboto, 19. novembra, gostovali pri Meškovu iz Bresta, že v torek (15.) pa jih čaka derbi z Gorenjem v Ligi Seha.