Vujovićevi borci že uvrščeni na EP

RZS

Slovenska rokometna reprezentanca je tudi po četrti tekmi kvalifikacij za nastop na EP brez izgubljene točke in se je tako že uvrstila na zaključni turnir, ki ga bodo prihodnje leto gostile Avstrija, Norveška in Švedska.

Izbranci selektorja Veselina Vujovića, so na srečanju v Celju tokrat zlahka odpravili največje konkurente v skupini 4, Nizozemsko, in se tako utrdili na vrhu razpredelnice. Domača zasedba je precej bolje začela srečanje, kot med tednom v Almereju in tik pred polčasom ušla na +7, ob polčasu pa je bilo 16:11.

V drugem delu je Slovenija ohranjala prednost – gostje bliže, kot minus 4 niso uspeli priti – ta je na koncu znašala sedem golov (30:23). Domačo tekmo z “oranžnimi” so odigrali tudi Rok Ovniček, Rok Zaponšek, Mario Šoštarič in kapetan Vid Kavtičnik. Iz postave, ki je potovala na Nizozemsko, pa so izpadli Gašper Marguč, Aleksander Špende, Jure Dolenec in Urban Lesjak.

Najboljši strelec v slovenski izbrani vrsti je bil tokrat Miha Zarabec s petimi zadetki. Po današnji tekmi Sloveniji junija čakata še dve tekmi: najprej bodo 12. junija gostovali v Latviji, štiri dni pozneje pa bodo v Kopru gostili Estonce.