Slovenke nesrečno izgubile proti Srbiji

Rokometna zveza Slovenije

Na Švedskem se je začelo žensko evropsko prvenstvo v rokometu, ki sta ga s popoldansko tekmo odprli Slovenija in Srbija. Naša reprezentanca je prvo srečanje izgubile s 34:36.

Slovenke so večino tekme zaostajale. Srbkinje so v prvem polčasu ušle že na štiri zadetke prednosti, a so se varovanke Uroša Bregarja vrnile. Na začetku drugega dela so naša dekleta celo dvakrat povedla, a nato spet popustila. Srbija je spet ušla na +4, vendar se naše niso predale in so pet minut pred koncem izenačile na 32. Napeta končnica je pripadla Srbiji, ki je na koncu zmagala s 36:34.

Najboljša strelka je bila z devetimi goli naša Tamara Mavsar, pri Srbiji pa je bila z osmimi zadetki najučinkovitejša Sanja Radosavljević, ki je bila izbrana za igralko tekme.

Slovenija se bo v prvem skupinskem delu pomerila še z gostiteljico Švedsko in Španijo. V naslednji del tekmovanja se uvrstijo po tri reprezentance.

Skupina v kateri igrajo naše rokometašice se v drugem delu turnirja križa s skupino B, v kateri igrajo Nizozemska, Francija, Nemčija in Poljska.

Največji uspeh so Slovenke dosegle leta 2009, ko so na evropskem prvenstvu na Madžarskem dosegle 9. mesto.