Bregar: "Nikakor nismo uspeli sestaviti obrambe"

RZS/Twitter

Slovenke so na uvodni tekmi evropskega prvenstva v rokometu s 34:36 izgubile proti Srbiji in si zmanjšale možnosti za napredovanje v drugi del turnirja.

EHF Live/Twitter

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je proti Srbiji prikazala borbeno predstavo, a na koncu vseeno klonila. Selektor Uroš Bregar ni bil zadovoljen s predstavo svojih varovank v obrambi: Proti Srbiji nikakor nismo uspeli sestaviti obrambe, največje težave smo imeli predvsem na sredini. Slabši dan je imel tudi vratarski tandem, ki nas je letos že velikokrat razveseljeval. V drugem polčasu smo sicer že povedli, a nismo izkoristili priložnosti, ki smo si jo priigrali, saj generalno tokrat nismo bili na pravi ravni za zmago.”

Veliko moči so naše rokometašice porabile, ker so ves čas lovile zaostanek. Povedle so le na začetku druge polčasa, a nato spet popustile. Tudi Ana Gros pa je mnenja, da je glavni razlog za poraz slaba igra v obrambi: Ves čas smo bili v zaostanku, ključno za poraz pa je bilo to, da obrambe nismo odigrali kot je treba, saj smo dobivali prelahke gole z vseh položajev. Tudi v napadu je bilo zaradi tega precej težje, čeprav smo dosegli veliko zadetkov. Nismo bili na pravi ravni, Srbija je prikazala boljšo predstavo in zasluženo zmagala.”

Naslednja tekma Slovenke čaka v torek, ko se bodo ob 20:45 pomerile z gostiteljico Švedsko.