Slovenke na kolena spravile Švedinje

RZS/Twitter

Po nedeljskem porazu proti Srbiji so danes Slovenke prekosile same sebe in v drugem krogu evropskega prvenstva na Švedskem s 25:23 premagale favorizirane domačinke.

Že uvod v srečanje je nakazal, da bodo naša dekleta danes igrala precej bolj pogumno, kot na tekmi prvega kroga, ko jih je zdelala tudi trema. Skozi vso tekmo so se borile in držale korak s Švedinjami, ki branijo bron z zadnjega prvenstva, na koncu pa bile nagrajene z veliko zmago.

Slovenke so danes popravile igro v obrambi, svoje delo pa je vrhunsko opravila tudi Miša Marinček. Polčas se je končal s 13:13, izenačujoči zadetek za našo reprezentanco je 15 sekund pred koncem dosegla Ana Gros.

Drugi polčas je prinesel še bolj razburljivo igro, naše pa niso popuščale. Marinčkova je še naprej blestela v vratih, dobra pa je bila tudi igra v napadu. Rezultat pet minut pred koncem je bil 22:22 in obetala se je infarktna končnica, v kateri so naše zablestele in zmagale s 25:23.

V prvi današnji tekmi skupine A je Srbija presenetljivo premagala Španijo s 25:23. Slovenija za zanesljivo uvrstitev v drugi del v četrtek potrebuje vsaj točko proti Špankam. Tekma se bo začela ob 18:30.