Visok poraz s Španijo odplaknil napredovanje

Twitter

Naše rokometašice so z 18 proti 30 izgubile zadnjo tekmo predtekmovanja na evropskem prvenstvu, ki ga gosti Švedska. Zaradi preslabe gol razlike po predtekmovanju Slovenija žal zapušča turnir najboljših ekip stare celine.

Španke so pobegnile že na začetku srečanja, blestela je predvsem igralka na desnem zunanjem položaju, Carmen Martin, 4 gole pa je v prvem delu zbrala Nerea Pena. V prvih petih minutah je zatajila obramba, Miša Marinček pa ni imela svojega dne, saj so nasprotnice praktično vsak strel proti vrtom spremenile v gol. Na polovici prvega polčasa je bil rezultat 9:2.

Trener Uroš Bregar je v nadaljevanju poskusil z igro brez vratarke, kar pa bistvenih sprememb ni prineslo in Španke so na odmor odšle z debelo prednostjo 14:5. Zelo pomemben delež k dominaciji Špank je prispevala vratarka Silvia Navarro, ki je danes branila kar 57 odstotkov strelov.

V drugi polčas so naša dekleta krenila odločneje, čeprav z igralko manj, in razliko že v prvih petih minutah oklestila na -6, zato je španski selektor Jorge Dueñas vzel minuto odmora. Žal je s tem res uspel prekiniti nalet Slovenk in tako je na sredini drugega dela semafor kazal rezultat 23:15 v korist Špank.

Ker se v naslednjih minutah razlika ni stopila, so se naše rokometašice očitno vdale v usodo in tako je prednost do konca samo še narasla. Španija je zmagala z 30:18 in si že zagotovila napredovanje v drugi del, kjer pa jim ne bo mogla pomagati njihova najboljša igralka Marta Mangué, saj je s poškodbo že končala prvenstvo in je tudi današnjo tekmo spremljala s tribun.

Najboljša strelka v slovenski izbrani vrsti je bila Tamara Mavsar s 5 goli, strelka srečanja pa je bila Španka Pena s 6 goli. Slovenke zaradi visokega poraza nimajo več možnosti za napredovanje v drugi krog. Tja so se ob Španiji uvrstile še Srbkinje in Švedinje, ne glede na večerni razplet tekme slednjih.