Celjani sezono začeli z zmago v superpokalu

Twitter/RK Celje PL

Petkov večer je postregel z obračunom za prvo rokometno lovoriko v sezoni 2019/2020. Na superpokalni tekmi smo videli večni derbi med RK Celje Pivovarna Laško in RK Gorenje Velenje. Celjani so zmagali s 25:23.

Pivovarji so med poletje pošteno spremenili ekipo, saj je Celje zapustilo kar osem igralcev. Velenjčani so jedro ekipe zadržali, pred današnjim obračunom pa imeli nekaj smole s poškodbami.

Pred začetkom obračuna v Slovenj Gradcu smo videli še podelitev priznan za zadnjo sezono. Matic Verdinek je dobil priznanje za najkoristnejšega igralca sezone 2018/2019, Emir Taletović pa je bi razglašen za najboljšega vratarja.

Tekma je bila na začetku pričakovano izenačena. Šele po rezultatu 7:7 so se Celjani prvič uspeli nekoliko oddaljiti. Matic Grošelj je na začetku zadnje minute prvega dela zadel za 13:9, rezultat polčasa pa je z golom za 13:10 postavil Aleks Kavčič.

Na začetku drugega polčasa so pivovarji povedli s +5 (15:10), nato pa dolgo ohranjali prednost nekaj zadetkov. V 42. minuti so se ose približale na zadetek zaostanka. Verdinek je zadel za 17:16, a je na drugi strani hitro odgovoril Josip Šarac. Celjani nikakor niso dopustili izenačenja in dobro izkoriščali širino kadra. Končnica je sicer bila napeta, a so se na koncu Celjani zasluženo razveselili sedmega superpokalnega naslova. Velenjčani ostajajo pri treh lovorikah v tem tekmovanju, po enkrat pa so bili uspešni še rokometaši Krke in Kopra.

Najboljši posameznik obračuna je bil s sedmimi goli član velenjske ekipe Aleks Kavčič. Pri Celju je šest golov dosegel Šarac, ki je bil izbran tudi za najboljšega igralca tekme.