Za uvod Celjani doma za gol prekratki proti Flensburgu

Rokomet ostalo 15. Sep 201918:50 > 18:57
Twitter

Celjani so z današnjo domačo tekmo odprli novo rokometno sezono v Ligi prvakov. V dvorani Zlatorog se je po zelo napeti končnici zmage veselil Flensburg, ki je slavil s 25:24.

Flensburg je današnje srečanje začel silovito in predvsem preko v tistih trenutkih nezaustavljivega Johannessona v 12. minuti povedel s tremi zadetki razlike. Celjski igralci, za mnoge je bil danes to debi v ligi prvakov, so morda tekmo odprli z malce preveč spoštovanja in ne dovolj agresivno. To se je poznalo tudi v napadu, ko jim je Burić obranil nekaj žog. A ko so popravili ta element, so se na krilih Ferlinovih obramb in prodorov hitrega Makuca, vrnili v igro, ko je Grošelj izenačil na osem. Žal popolnega preobrata ni bilo, Flensburg je po nekaj napakah domače zasedbe povedel za dva, na polčas pa se je odšlo z zadetkom razlike.

Drugi del so bolje začeli domači rokometaši, kar je na noge dvignilo okoli 4000 gledalcev v Zlatorogu, ki so pripravili sijajno vzdušje. Celje je prvič povedlo, nato pa odlično nadaljevalo. Hitro, agresivno igro so Nemci uspeli ustaviti šele z minuto odmora, ko so celjski vitezi že vodili z 18:15. Kdo ve kako bi se končalo, če celjske igre nato ne bi presekale tri izključitve, najprej Grošlja, kasneje pa zaporedoma še Makuca. Te so gostje popolnoma izkoristili ter se vrnili v igro. Izenačili so na devetnajst, a preobrata še niso uspeli izpeljati. Domači so bili vse do tri minute in pol do konca v prednosti, oziroma je bil rezultat poravnan. Takrat se je zgodil verjetno ključni trenutek, ko ob prodoru Lebana ni bilo dosojenega strela s sedmih metrov, ko so Celjani že igrali pod pritiskom iztekajočega napada. Flensburg je z zadetkom povedel in domače, ki so igrali brez izključenega Makuca pahnili v težak položaj, saj se je tekma iztekala. Žal je strel Horžena končal v prečki, Nemci so povedli za dva in že skoraj odločili tekmo, pritisk domačih je žal prinesel le znižanje rezultata, dolg nemški zadnji napad pa v treh sekundah, ko so si priborili žogo, žal niso uspeli pretvoriti v zadetek in zmaga je odšla na sever Nemčije.

RK Celje Pivovarna Laško 24:25 SG Flensburg-Handewitt (12:13)

RK Celje Pivovarna Laško: Vujovič, Ferlin 11 obramb; Cvetko, Razgor 2/1, Marguč 1, Šarac 5, Grošelj 2, Poteko 1, Žabič, Silva 1, Kodrin 1, Horžen 2, Grebenc 1, Makuc 3, Leban 4/3, Novak 1; trener Tomaž Ocvirk