Vujo legenda: Igrajte, kot da je konec sveta

Getty Images

Dan, ko je jokal legendarni Ivo Milovanovič in mi z njim. Slovenci se niso predali niti ob zaostanku osmih zadetkov in Hrvaško zavili v črno.

Ko je bil izid na semaforju 27:23 v korist Hrvaške, je slovenski selektor Veselin Vujović vzel minuto odmora in Vidu Kavtičniku ter soigralcem dal še zadnje napotke. Namesto suhoparnih taktičnih napotkov, je v svojem slogu zaigral na čustveno noto in zadel v polno. “Zadnjih deset minut dajte od sebe vse kar imate v življenju. Kot da je apokalipsa, konec sveta,” je Vujo povedal svojim izbrancem, ki so ga vzeli dobesedno in Sloveniji po sijajnem finišu prinesli prvo odličje iz svetovnih prvenstev in drugo iz velikih tekmovanj.

Da je bilo po koncu srečanja v Parizu v slovenskem taboru nepopisno veselje, priča tudi spodnji prizor. Medtem ko je Vujović odgovarjal na vprašanja novinarjev, sta ga Marko Bezjak in Matevž Skok po tradiciji “iz zasede” zalila z dvema steklenicama vode. Prepričani smo, da jima Vujović ni zameril …