Celjani v napeti končnici do velike zmage proti Zagrebu

Slavko Kolar

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Zlatorogu prišli do pomembne zmage. Na obračunu lige prvakov so s 24:22 premagali Zagreb.

Dvoboji med Celjem in Zagrebom imajo dolgo zgodovino, to je bila že 21. v ligi prvakov, uspešnejši pa so Zagrebčani, ki pa so tokrat Zlatorog zapustili sklonjenih glav.

V prvem polčasu je v vratih Celja blestel Klemen Ferlin, ki je do odmora zbral osem obramb. Prvi del je bil sicer izenačen vse do konca, ko so Celjani prišli do dveh golov prednosti (10:8).

Nadaljevanje je bilo zelo razburljivo. Slovenski prvaki so večkrat povedli s +3, a so se gostje vedno vrnili. Zadnjič je bil izid poravnan na 18:18, v napetem zaključku pa je zablestel Domen Novak, ki je z zadetkom za 21:18 trenerja Zagreba Veselina Vujovića prisilil v minuto odmora. Po njej so gostje v obrambi zaigrali bolje, nevarnejši pa so postali tudi v napadu. V ključnih trenutkih sta pri Celju v ospredje stopila Matic Grošelj in kapetan David Razgor, ki je tudi potrdil zmago Pivovarjev.