Celjani do veličastne zmage v Zagrebu

Rokomet ostalo 14. Nov 201916:15 > 16:21
RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja so v okviru 8. kroga EHF Lige prvakov prišli Zagrebu do zelo pomembne in veličastne zmage z 31:27.

Celjani so z današnjo zmago v Zagrebu prekinili serijo desetih tekem brez zmage v Zagrebu, kjer niso zmagali niti enkrat.

Ekipa iz Zagreba je padla še drugič v petih dneh, tokrat so pivovarji slavili z 31:27 in se z nogo in pol že zagotovili nastop v osmini finala EHF Lige prvakov.

Celjani so vodili od samega začetka in do konca tekme. Vmes so domači dvakrat uspeli izenačiti, za kaj več pa so bili danes enostavno preslabi. Celje se je tako v letošnji sezoni veselilo že tretje zmage.

Ob polčasu so varovanci Tomaža Ocvirka vodili s 14:11, v drugem polčasu so tej prednosti dodali še en zadetek in se veselili več kot zaslužene zmage.

Na tekmi je blestel predvsem Josip Šarac, ki je dosegel 10 golov od tega šest v drugem polčasu. Dobro sta svoje delo opravila tudi vratarja Klemen Ferlin in Miljan Vujović.