Poraz Krima doma proti Sävehofu

Rokomet ostalo 17. Nov 201918:36 > 18:36
RK Krim Mercator/twitter

Krimovke so tekmo zadnjega 6. kroga Lige prvakov odigrale na Kodeljevem, nasprotnik je bil švedski Sävehof. Švedinje so že ob polčasu vodile za dva gola (14:12) na koncu pa srečanje dobile z 28:26 in se Ljubljančankam maščevale za poraz na Švedskem v drugem krogu.

Krimovke so prvo medsebojno srečanje na Švedskem dobile s 25:21, prav s tekmo proti Sävehofu pa so zaključile tekmovanje v prvem delu Lige prvakinj. Švedinje so bile na Kodeljevem boljše že po prvem polčasu (14:12), na koncu pa so dvoboj dobile z 28:21. Ljubljančanke so tako zapravile lepo priložnost, da bi v nadaljevanje tekmovanja prenesle 4 točke, namesto tega tako ena kot druga ekipa tekmovanje nadaljujeta s po dvema točkama.

Polona Barić je bila z 9-imi zadetki najboljša strelka pri Krimu, Nina Zulić je dodala 6 golov. Dodatno slabo voljo je pri naših serijskih prvakinjah povzročila tudi poškodba Alje Varagić v končnici prvega polčasa. V obrambi je na njenem kolenu nesrečno pristala njena soigralka Nataša Ljepoja, Varagičevo pa so nato na rokah odnesli z igrišča.

Győr je z 12-imi točkami osvojil 1. mesto v tej skupini, Sävehof je 2. s 5-imi točkami, Krimovke so osvojile 3. mesto s točko manj, tekmovanje pa s 3-mi točkami na zadnjem 4. mestu v skupini B zaključuje češki Banik Most.