Slovenke v drugem polčasu opravile s Kubankami

RZS/Twitter

Slovenska ženska članska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v japonskem Kumamotu uspešno odpravila s prvo izmed dveh odločilnih tekem za preboj v drugi del tekmovanja. Izbranke Uroša Bregarja so v drugem polčasu vendarle uspele streti odpor Kubank in jih odpravile z 39:26.

Kubanke so gladko izgubile uvodne tri dvoboje na letošnjem mundialu. Na prvi tekmi proti Norvežankam so klonile s 16:47, na drugi proti Srbkinjam s 27:46, na tretji proti Nizozemkam s 23:51.

Ne glede na to so bile karibske igralke v prvem polčasu povsem enakovredne Slovenkam, ki so bile po senzacionalni zmagi nad Nizozemkami na drugih dveh tekmah brez moči proti Norvežankam in Angolkam.

Slovenke so bile v prvi polovici tekme v velikih škripcih, telesno povsem spodobne, taktično pa močno podhranjene Kubanke, so jih v prvi polovici tekme pošteno namučile. Predvsem je šepala igra v obrambi, to pa so Kubanke znale izkoristiti in že po desetih minutah igre ušle na dva gola (4:6).

Slovenke so bile do dvajsete minute v zaostanku (11:12), v končnici prvega polčasa pa nato vendarle zaigrale malenkostno bolje, a več kot dva gola prednosti si niso priigrale

Ana GrosTjaša StankoPolona BaričNina Zulič in druge slovenske igralke so prvo polovico tekme zaključile z vodstvom 17:15, v začetku druge pa so vendarle uveljavile svojo “rokometno širino” in postopoma lomile odpor tekmic. Bregarjeve izbranke so po bledem prvem polčasu v drugem povsem zagospodarile in ga dobile z 22:11.

Njihove napadalne akcije so bile enostavne, žoga je v primerjavi s prvim polčasom krožila z “dvojno hitrostjo”, tudi obramba je bila na veliko višji kakovostni ravni. Zavoljo vsega tega je kubanska igra počasi začela pokati po šivih, Slovenke pa so bile iz minute v minuto vse bolj oddaljene od tekmic. V 43. minuti so si priigrale osem golov prednosti (27:19), najvišje vodstvo pa v končnici tekme (38:25 in 39:26).

Odločilna tekma za uvrstitev v drugi del svetovnega prvenstva bo na sporedu v petek ob 7. uri po slovenskem času. Tekmice bodo Srbkinje.

KUBA 26:39 SLOVENIJA(15:17)