Koper za gol boljši od Maribora

Rokomet ostalo 11. Sep 202021:37 > 21:46
KP IZ
facebook/rk koper

Rokometaši Kopra so v 2. krogu lige NLB, na zelo izenačeni tekmi, premagali Maribor Branik s 24:23.

Obračun Kopra in Maribora je potrdil napovedi, da bo šlo za izenačeno tekmo. Gostitelji so si zmago priigrali v zadnjih minutah.

Prvi polčas so bolje začeli Primorci, ki so prišli nekajkrat tudi do treh golov prednosti, a tega niso znali unovčiti, saj so v 20. minuti Štajerci vodili z 9:8. Zatem se je nadaljevala izenačena predstava, tako da sta šli ekipi na odmor izenačeni (13:13).

V drugem polčasu je Maribor v 44. minuti pobegnil na tri gole prednosti (19:16), toda Koprčani so jih hitro ujeli in prišli v vodstvo.

Zatem so bili v minimalni prednosti, v 58. minuti pa je Nejc Planinc zadel za 24:22, kar se je izkazalo za odločilno prednost.

Pri zmagovalcih sta bila s po petimi goli najboljša Staš Jovičič Slatinek in Tine Poklar, pri poražencih pa z osmimi Tadej Sok.