Celjani in Velenjčani začeli prepričljivo

RK Celje Pivovarna Laško

Celjani in Velenjčani v 1. krogu končnice za prvaka 1. NLB Leasing lige niso dopustili presenečenja. Pivovarji so gosteh odpravili Urbanscape Loko, Velenjčani pa so pred svojimi navijači na kolena spravili Ribnico. V četrtek ob 19:00 na SK 3 Celje PL vs. Riko Ribnica.

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Celjani so uspešno začeli z obrambo naslova. Čeprav je Loka v dvorani Poden na navdušenje okoli 700 gledalcev povedla z 2:0, so gostje stvari hitro postavili na svoje mesto in si že do odmora nabrali sedem zadetkov prednosti (9:16). V drugem polčasu so svojo prednost še povišal in na koncu slavili z 11 zadetki prednosti (25:36). Pri pivovarjih sta bila s šestimi zadetki najučinkovitejša Miha Zarabec in Tilen Kodrin, pri domačih pa z osmimi Aleks Kavčič.

Po pričakovanjih so imeli Velenjčani nekoliko več dela z Ribnico, ki je ves čas bila blizu, na koncu pa vseeno morala priznati premoč osam. Gorenje je prvi polčas dobilo s 16:13, na koncu pa slavilo z 29:25. Izkušeni Matjaž Brumen je blestel z devetimi zadetki, pri Ribnici so Skušek, Kovačić in Kulenović štirikrat zatresli mrežo nasprotnika. Na zadnji tekmi končnice za prvaka je Koper 2013 doma z 28:22 premagal Krko.

Že v četrtek ob 19:00 v živo na SK 3 spremljajte srečanje iz Zlatoroga, kjer bodo Celjani gotili Ribnico.