Kljub nesrečnemu porazu Slovenci že na evropskem prvenstvu

Drugi športi 29. Apr 202123:50 > 30. Apr 2021 0:30 0 komentarjev
RZS/Twitter

Slovenska rokometna reprezentanca si kljub porazu na Poljskem (26:27) že zagotovila nastop na evropskem prvenstvu, ki ga bosta januarja gostili Madžarska in Slovaška.

Zadnji preizkus v kvalifikacijah izbrance selektorja Ljubomira Vranješa čaka to nedeljo, ko se bodo ob 18. uri v Celju pomerili s Turki.  Ne glede na razplet tega obračuna Slovenija v žepu že ima 13. vozovnico na sklepni turnir stare celine, saj zaradi boljših rezultatov na medsebojnih tekmah z Nizozemci in Poljaki tekmovanje v skupini 5 ne more končati nižje kot na drugem mestu.

V prvem polčasu se je v prazni dvorani v Opolah odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Prvi gol na tekmi je padel šele ob koncu pete minute, Slovenija pa je prvi gol dosegla šele dve minuti kasneje.

V telesno izjemno zahtevnem obračunu sta obe izbrani vrsti več pozornosti namenili obrambnim nalogam, v napadu pa je bilo na obeh straneh kar veliko napak. V teh okoliščinah se je malce bolje znašla Poljska, ki je bila bolj ali manj vseskozi v prednosti, a slovenski zaostanek nikoli ni znašal več kot dva gola.

Izbranci Ljubomirja Vranješa so se na veliki odmor podali z zaostankom dveh golov (10:12), v začetku drugega polčasa pa so zaigrali sijajno in v 33. minuti po golu Boruta Mačkovška prvič na dvoboju povedli s 13:12, tri minute kasneje pa po zadetku Jureta Dolenca s 14:12.

Statistika:

• Poljska: Kornecki, Morawski, Daszek 3, Olejniczak 4, Walczak, Sićko 5, Ossowski 2, Adamski, Czuwara 1, Moryto 7 (2), M. Gebala 3, Przybylski, Fedenczak, Dawydzik, T. Gebala 1, Chrapkowski 1.
  • Slovenija: Lesjak, Kastelic, Janc 2, Ocvirk, Dolenec 3 (1), Poteko, Kodrin 2, Zarabec 3, Horžen 4, Mazej, Makuc 2, Grošelj, Mačkovšek 4, Malus, Novak 5 (3), Suholežnik 1.

Po poljski minuti odmora je Slovenija zaigrala bledo in nepovezano, naredila je nekaj nepotrebnih napak, v 38. minuti pa zaostala s 14:15. Vranješ je z minuto odmora prekinil zadrego svojih varovancev, ki so v nadaljevanju prikazali toplo-hladno predstavo.

V dramatični končnici je sprva kazalo, da bodo osvojili točko, saj so osem sekund pred koncem dvoboja po golu Domna Novaka iz krilnega položaja izenačili na 26:26, zmago pa jim je tik pred zadnjim zvokom sirene izmaknil Michal Daszek, ki je zadel za domačo zmago s 27:26.

Vranješ: Premoremo kakovost in nabor mladih igralcev

“Igrali smo dobro, vsi fantje so se borili. Premoremo kakovost in nabor mladih igralcev. Tekma je bila zahtevna, a na koncu sem zadovoljen z borbenostjo in igro skozi celotno tekmo. V igri so seveda bile napake, ki jih bo potrebno popraviti, a glede na kratek skupni čas, ki smo ga imeli na voljo, je tudi to razumljivo. Na žalost v izdihljajih tekme nismo napravili prekrška, da bi izvlekli neodločen izid,” je po porazu s Poljaki dejal slovenski selektor Ljubomir Vranješ.

“Zadovoljen sem s predstavo naše ekipe. Borili smo se, vsa čast tudi vsem našim mlajšim igralcem, ki so dobro izkoristili priložnost. Na žalost se nam je pripetil zadnji zadetek, ki ga je Poljska dosegla tudi z ogromno sreče. Nič ne de, čaka nas še domača tekma s Turčijo, na kateri si moramo priboriti prvo mesto v skupini,” je po tekmi v Opolah dejal Borut Mačkovšek.