Celjani dobili tekmeca v finalu rokometnega pokala

Rokomet 6. Maj 202317:38 0 komentarjev

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so prvi finalisti zaključnega turnirja za pokal Slovenije v Ormožu. Enaindvajsetkratni pokalni zmagovalci iz Celja so na prvi polfinalni tekmi premagali Koper z 31:29 (15:14), v nedeljskem finalu pa se bodo pomerili z zmagovalci druge tekme med ormoškim Jeruzalemom in novomeško Krko, ki se bo začela ob 17.30.

Rokometaši iz mesta ob Savinji so izpolnili prvi del naloge v Prlekiji in se prebili v veliki finale. Njihova pot do najbolj prestižne tekme je bila zelo “makadamska”, odpor polfinalnih tekmecev z Obale so strli v sami končnici povsem enakovrednega obračuna.

Koprčani so se brezkompromisno podali v boj proti papirnatim favoritom iz Celja. V prvi polovici tekme so jim bili povsem konkurenčni, sredi drugega polčasa pa so pridelali tri gole zaostanka (21:24, 22:25 in 23:26).

Ko je že kazalo, da so izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića ujeli pravšnji ritem, pa so jim Koprčani po golih Jake Moljka in Adama Bratkovića v 49. minuti povsem zadihali za ovratnik (25:26).

V prelomnih trenutkih dvoboja so se Celjani le zbrali in pet minut pred koncem rednega dela znova povedli za tri gole (29:26). Lepe prednosti, tudi najvišje v prvem polfinalnem obračunu v Ormožu, niso zapravili, po hudem boju so si tudi priigrali finalno vozovnico, čeravno so se jim Koprčani po golu Benjamina Bekrića v zadnji minuti znova približali na gol zaostanka (30:29).

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Koprčan Aleks Vlah z devetimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Nebojša Bojić z 18 obrambami. Tine Poklar je za Koper dosegel deset zadetkov, vratar Marin Đurica pa je zbral 12 obramb.

Izzvali jih bojo Ormožani

Po rokometaših iz Celja, ki so na današnji prvi polfinalni tekmi v Ormožu premagali Koprčane z 31:29 (15:14), so se v veliki finale zaključnega turnirja za pokal Slovenije uvrstili tudi gostitelji tekmovanja po zmagi nad Novomeščani s 26:22 (12:13).

Prleki so izgubili obe ligaški tekmi proti Dolenjcem v tej sezoni, na današnji polfinalni pokalni tekmi pa so unovčili prednost domačega igrišča in si priigrali najbolj prestižno tekmo na zaključnem turnirju.

V ormoški ekipi je Kosi dosegel kar 15 golov, Balent pa je zbral osem obramb. Uroš Knavs je za novomeško ekipo dosegel sedem zadetkov, vratar Alen Blaževič pa je zaustavil sedem strelov.