Senzacija v Zlatorogu, padel je veliki Kiel

Liga prvakov 21. Sep 202220:23 0 komentarjev

Že gostovanje v Aalborgu je pokazalo, da rokometaši Celja Pivovarne Laško ne bodo le statisti v letošnji sezoni Lige prvakov. Na prvi domači tekmi pa smo dobili dokaz, da lahko pivovarji ne le tekmujejo, ampak tudi premagujejo evropske velikane. V Zlatorogu je na celjsko "mino" stopil Kiel (38:36)!

Celje Pivovarna Laško – Kiel 38:36
Vlah 10, Ivanković in Cokan 5; Wiencek 9, Reinkind in Jacobsen 6

Začetek tekme ni napovedoval senzacije. Kot da vanjo ne bi verjeli niti celjski navijači, saj Zlatorog ob vrnitvi Lige prvakov po letu dni premora še zdaleč ni bil poln. Kiel je na začetku tekme narekoval tekmo in po polovici polčasa vodil 8:4. A sledil je silovit celjski odgovor, razbranil se je Gal Gaberšek, ki je že do polčasa zbral devet obramb in v obup spravljal nemške ostrostrelce. V napadu je voz pivovarjev vlekel kapetan Aleks Vlah, ki je ob sedmih golih poskrbel še za nekaj zelo atraktivnih potez, ki so navijače držale na robu sedežev. Ob polčasu so Celjani vodili s 17:14!

Tudi drugi polčas so slovenski prvaki začeli odlično, si priigrali pet zadetkov razlike (19:14), zdelo pa se je, da o njihov nalet zaustavila izključitev enega izmed stebrov obrambe Stefana Žabića. A pivovarjev to ni zmedlo, svojo prednost so povišali celo na šest zadetkov (25:19), nato pa so se Nemci uspeli nekoliko približati. Dvanajst minut pred koncem se je celjska prednost stopila na tri zadetke prednosti (30:27), a je nato znova začel mleti celjski napadalni mlin.

Pivovarji so po dveh ključnih obrambah rezervista Belkaieda ušli na pet zadetkov prednosti in nato zavoljo rešetanja nasprotnikove obrambe pri tej razliki tudi vztrajali. Pet minut pred koncem so Celjani vodili s 36:31, enaka razlika je bila na semaforju tudi dve minuti pred koncem in po mirni končnici je bila zvezdniška zasedba Kiela, na čelu z bratoma Landin, na kolenih!

Aalborg rutinsko odpravil Elverum

Na drugi današnji tekmi skupine B ni bilo ne duha ne sluha o kakšnem presenečenju. Aalborg je na gostovanju pri Everumu vodil od začetka do konca tekme, nekajkrat tudi z osmimi goli prednosti, na koncu pa dve točki osvojili z rezultatom 25:33.