Slovenci v drugem polčasu pritisnili na plin in ugnali BiH

Reprezentance 13. Okt 202220:00 0 komentarjev

Slovenska rokometna reprezentanca je v Mariboru dobro začela kvalifikacije za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024. Varovanci Uroša Zormana so proti Bosni in Hercegovini slavili z izidom 28 proti 20 (

V dvorani Tabor se je za slovenske barve borilo 16 igralcev. S seznama so pred prvim kvalifikacijskim ciklusom odpadli vratar Jože Baznik, zunanji igralci Matic Grošelj, Aleks Kavčič in Domen Makuc, ter krožni napadalec Kristjan Horžen.

Varovanci Uroša Zormana so v srečanje krenili udarno in s hitro igro lepo zadevali iz protinapadov, si ustvarili tudi že do šest zadetkov prednosti (10:4 in 13:7), ob koncu prvega dela pa popustili ter gostom dovolili, da se približajo (13:10).

V prvem polčasu je navdušil član RK Celje, Aleks Vlah, ki se je med strelce vpisal štirikrat, do konca pa zbral sedem golov in bil prvi strelec srečanja. Sledil mu je Dean Bombač s petimi zadetki.

Srečanje je vseh 60 minut spremljala tudi zelo glasna in številčna skupina gostujočih navijačev.

V drugem polčasu je bilo še kar dolgo napeto, saj je BiH prvih deset minut držala priključek, potem pa so Zormanovi varovanci pobegnili na 20:14 ter deset minut pred koncem povedli s skoraj neulovljivo prednostjo sedmih zadetkov (24:17). Slovenija je dokazala, da je trenutno v popolni postavi za razred boljši nasprotnik in vknjižila prvi par točk na poti proti EP v Nemčiji.

Kader za tekmo z Bosno in Hercegovino:

Vratarja: Klemen Ferlin, Urh Kastelic
Levi krili: Darko Cingesar, Tilen Kodrin
Levi zunanji: Nik Henigman, Aleks Vlah, Jaka MalusSrednja zunanja: Rok Ovniček, Dean BombačDesna zunanja: Jure Dolenec, Nejc Cehte
Desni krili: Blaž Janc, Domen NovakKrožni napadalci: Blaž Blagotinšek, Matej Gaber, Stefan Žabić