Celjani v tekmi s pokrom rdečih kartonov strli odpor Krke

Rokomet 4. Feb 202320:28 > 20:38 0 komentarjev
Celje Pivovarna Laško

Po skoraj dvomesečnem premoru in svetovnem prvenstvu se je s 14. krogom nadaljevalo slovensko rokometno državno prvenstvo. Vodilni Celjani so imeli s Krko več dela od pričakovanj, a vendarle slavili z 31:27 in ohranili prvo mesto na lestvici. Že v petek je 12. zmago sezone vpisal drugouvrščeni Trimo Trebnje, ki je Dobovo odpravil z 31:17.

Celjani so znova zavzeli prvo mesto na razpredelnici, za zmago nad srčnimi Novomeščani pa so se morali pošteno potruditi. Tekma je bila zelo živčna, sodnika Igor in Dejan Ivančič sta pokazala kar štiri rdeče kartone, pri domačinih ga je prejel Aleks Vlah, pri gostih pa trener Mirko Skoko, Žan Grojzdek in Veljko Stanojević.

Po prvem polčasu ni kazalo na “dramo” v mestu ob Savinji, saj so gostitelji po vodstvu z 8:7 povsem zagospodarili v dvorani Zlatorog in si tik pred odhodom na veliki odmor po golu Tadeja Mazeja priigrali že osem golov prednosti (17:9). A izbranci domačega trenerja Alema Toskića so v uvodnih dvajsetih minutah prikazali zelo medlo predstavo, kar so Dolenjci izkoristili in v 48. minuti izenačili na 24:24.

Prelomni trenutki dvoboja so vendarle minili v znamenju domačih rokometašev. V naslednjih štirih minutah so naredili delni izid 4:0 in povedli z 28:24. V sami končnici si kljub stalnemu pritisku gostov in nekaterim vročekrvnim dogodkom niso dovolili novih stresnih trenutkov, so pa izgubili nekaj energije, ki jo bodo potrebovali za četrtkovo tekmo lige prvakov v francoskem Nantesu.