Ormožani potrdili dobro formo

Rokomet 11. Sep 202421:34 0 komentarjev
Martin Hebar Ormož

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v drugem krogu lige NLB doma premagali Koper z 32:30 (13:16).

Rokometaši iz Ormoža so v novo sezono domačega prvenstva krenili s porazom, a zgolj tesnim proti Celjanom z 29:30. Koprčani so na drugi strani v sezono krenili s prepričljivo zmago nad povratnikom med prvoligaše Krškim s 34:27.

Primorci so danes vodili večino dvoboja, Ormožani pa so bili bolj zbrani v zadnjih 15 minutah in na koncu prišli do prve letošnje zmage. S prvim parom točk so skočili na peto mesto lestvice, Koper pa se je, prav tako je pri dveh točkah, trenutno še zadržal na drugem mestu zaradi boljše razlike med prejetimi in danimi goli.

Gostje z obale so danes hitro prevzeli pobudo in si že po dobrih petih minutah priigrali naskok treh golov pri vodstvu s 5:2. Koprčani so nekaj časa držali par golov prednosti, vmes so domačini prišli na gol zaostanka (9:10), a so gostje na odmor odnesli tri gole prednosti.

Koprčani so odločno začeli tudi drugi del in hitro pobegnili na +6 (22:16). A to ni bila dovolj velika prednost za zadnjih 15 minut, saj so se rokometaši Jeruzalema znova vrnili, izenačili na 26:26, kmalu pa tudi sami povedli pri 28:27. Od tu naprej so tekmo nadzorovali in jo varno pripeljali do konca.

Najbolj učinkovit pri domačih je bil z devetimi goli Filip Jerenec, po sedem sta jih pristavila še Martin Hebar in Tadej Sok. Pri Kopru je osem golov dosegel Benjamin Bekrić, sedem pa jih je dodal Amir Bašić.

V naslednjem krogu bodo Ormožani gostovali v Ivančni Gorici, Koprčani pa bodo doma gostili Riko Ribnico.