Tekma z Brazilci prvi finale v štirih dneh (VIDEO)

Reprezentance 14. Mar 202411:05 0 komentarjev

Slovenska rokometna reprezentanca drevi pričenja z lovom na poletni olimpijski turnir v Parizu. Izbranci Uroša Zormana se bodo ob 21. uri v Granollersu podali v boj z Brazilci.

Olimpijski kvalifikacijski turnir je za slovensko izbrano vrsto vrhunec zadnjih štirih let. Z uspešno opravljenim preizkusom v Granollersu bi se lahko rokometna reprezentanca še četrtič uvrstila na olimpijske igre, Urošu Zormanu pa bi to prvič uspelo v selektorski vlogi. Skupina je takšna, kot so si naši reprezentantje želeli, veseli nas lahko, da se vsi v slovenskem taboru zavedajo lepe priložnosti in ne bežijo od vloge enega izmed favoritov v skupini.

Brazilci so sicer stari znanci olimpijskih iger. Na največjem turnirju so igrali šestkrat, največji uspeh so zabeležili v Riu de Janeiru, ko so osvojili sedmo mesto. Na zadnjem svetovnem prvenstvu so osvojili 17. mesto, a z nekaterimi predstavami zelo opozorili nase. Brazilija je na svojem kontinentu prava velesila, saj je na zadnjih devetih panameriških prvenstvih zaigrala v finalu in osvojila tri naslove. Letos so Brazilci osvojili tudi prvenstvo Južne in Srednje Amerike ter ubranili naslov iz leta 2022.

rokomet slovenija uroš zorman
Bo Uroš Zorman tudi v selektorski vlogi Slovenijo popeljal na olimpijske igre? Foto: Guliverimage

Slovenija dobila vse štiri medsebojne tekme z Brazilijo

V reprezentanci je kar nekaj zanimivih posameznikov, ki si kruh služijo v evropskih ligah. Med zvezdniki velja izpostaviti Thiagusa dos Santosa in Haniela Langara, oba igrata za Barcelono in sta s svojo višino in izjemnim strelom zelo nevarna z zunanjih položajev.

Reprezentanci sta zadnjo medsebojno tekmo odigrali na olimpijskih igrah 2016, ko je Slovenija slavila z 31:28. Tudi sicer je slovenska izbrana vrsta proti Braziliji vselej upravičila vlogo favorita, a se na treh od skupno štirih uradnih medsebojnih tekem namučila in slavila s tremi goli. Vse to potrjuje, da varovance Uroša Zormana tudi danes čaka težka naloga.

Zmaga na prvi tekmi bi Slovenijo že postavila v sijajen položaj za končni uspeh. Osnovni cilj je 2. mesto v skupini, glavni konkurent za prvo pa so gostitelji turnirja Španci, ki se bodo s Slovenijo pomerili v petek zvečer. Zadnja tekma je na sporedu v nedeljo popoldne, ko Slovenijo čaka Bahrajn.

Na OI potujeta po dve najboljši reprezentanci iz vsake od skupno treh kvalifikacijskih skupin.