Celjani so se vrnili na vrh lestvice

Rokomet 30. Nov 202219:47 0 komentarjev

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu lige NLB v gosteh premagali Maribor Branik z 31:28 (15:14) in se znova povzpeli na vrh prvenstvene razpredelnice. Tam imajo točko prednosti pred Velenjem in dve pred Trebnjem.

Celjani so v štajerski prestolnici osvojili načrtovani točki, odpor Mariborčanov pa so zlomili šele v drugi polovici tekme. Po deseti zmagi na enajstih tekmah so se zavihteli na vrh lestvice, drugouvrščeni Velenjčani imajo eno, tretjeuvrščeni Trebanjci pa dve točki manj.

Ekipa iz mesta grofov v dvorani Tabor ni prikazala najboljše predstave, predzadnja zasedba na prvoligaški sceni ji je povzročila številne težave. V 42. minuti so imeli Celjani pičlo prednost (22:21), nekoliko lažje so zadihali šele sedem minut kasneje, ko so po zadetku na današnji tekmi izjemno učinkovitega krožnega napadalca Matica Suholežnika povedli s 27:22.

Mariborčani tega zaostanka v sklepnem delu dvoboja niso več mogli nadoknaditi, absolutnim favoritom so se približali na tri gole (24:27, 27:30, 28:31), bližje pa niso mogli.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Suholežnik z osmimi in Aleks Vlah s sedmimi goli, v mariborski pa Filip Jerenec z enajstimi in Simon Razgor s petimi zadetki.

Celjska zasedba, ki jo v sredo čaka obračun z norveškim Elverumom v ligi prvakov, bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, mariborska pa v Slovenj Gradcu.

Gorenje v drugem delu stopilo na plin

Po izenačenem uvodu, ko se se Trebanjci in Velenjčani ves čas izmenjevali v vodstvu, rezultat pa je bil velikokrat tudi izenačen, je Gorenje v 20. minuti prek Kenana Pajta prvič pobegnilo na dva zadetka prednosti, le minuto pozneje pa je na 11:7 z golom čez celotno igrišče povišal vratar Matevž Skok. Gostitelji velikega derbija za vrh so še pred iztekom prvega polčasa izenačili, ko je gol dosegel Mihajlo Radojković (15:15), Timotej Grmšek pa je gostom prinesel minimalno prednost ob odmoru (16:15).

Velenje je v drugi polčas vstopilo udarno in prek Urbana Pippa že v 37. minuti pobegnilo na pet golov (21:16), v 40. pa je Enej Slatinek Jovičić povišal na 23:16 in tekma se je zdela odločena. Po nekaj minutah, v katerih sta blestela oba vratarja, se je Trebnje približalo na -4, a so bili gostje dovolj zbrani, da so tekmo varno pripeljali do konca. Na koncu so slavili z 32:27, pri čemer je šest golov prispeval Tilen Sokolič, po pet pa sta jih prispevala Peter Šiško in Slatinek Jovičić. V zasedbi Uroša Zormana je bil najbolj razpoložen Radojković s petimi zadetki.

Zasedba iz Velenja, ki jo v nedeljo v Rdeči dvorani čaka prva tekma 1/16 finala proti beograjskemu Partizanu v evropskem pokalu, bo v prihodnjem krogu lige NLB gostila Urbanscape Loko, trebanjska pa bo gostovala v Kopru.