Gorenje po zaslugi odličnega začetka do zmage v Ljubljani

Rokomet 20. Nov 202219:04 0 komentarjev
Pipp Urban, foto: RK Gorenje Velenje.

Rokometaši Trima iz Trebnjega so v 9. krogu lige NLB doma premagali Krko z 39:37 (21:17). Riko Ribnica in Maribor Branik sta se razšla brez zmagovalca s 23:23. Rokometaši Gorenja niso dovolili presenečenja v Ljubljani, kjer so po zaslugi odličnega začetka premagali Slovan s 36:29, visoko zmago s kar 21:35 pa so vpisali Celjani.

Varovanci Uroša Zormana po tesnem slavju v domači dvorani ostajajo na vrhu lestvice. Na deveti tekmi so vpisali osmo zmago in se začasno Celjanom odlepili na dve točki. Krka kljub četrtemu porazu ostaja peta z desetimi točkami.

Domači so se na dolenjskem derbiju dolgo mučili s Krko, ki v Trebnje ni prišla z izobešeno belo zastavo. Petouvrščeno moštvo državnega prvenstva je odlično začelo in dolgo vztrajalo v vodstvu, nazadnje pri 11:10. Vseeno pa je zaključek prvega dela pripadel domačim. Svoje povprečje po doseženih zadetkih na tekmo v DP so Trebanjci presegli že v 46. minuti, ko je s sedmih metrov za 33:26 zadel Filip Glavaš.

Kljub izdatni prednosti se gosti iz Novega mesta niso predali, s tremi zaporednimi goli so najprej znižali na 32:36 ter zaigrali še bolj čvrsto v obrambi ter pretili do zadnjih trenutkov tekme. Dobro minuto pred koncem je Jernej Avsec znižal na 36:37, tekmo pa je nato na drugi strani s svojim petim zadetkom dokončno odločil Vid Miklavec.

Rokometaši Gorenja niso dovolili presenečenja v Ljubljani, saj so po zaslugi odličnega začetka na koncu zanesljivo slavili. Državni prvaki iz Celja so že do polčasa odločili dvoboj in se z osmo zmago na vrhu lestvice izenačili s Trimom iz Trebnjega, ki pa ima boljšo razliko med doseženimi in prejetimi zadetki. Rokometaši Sviša so po osmih tekmah še naprej v spodnji polovici lestvice s šestimi osvojenimi točkami, a imajo v rokah še zaostali obračun z Rikom Ribnico.